Informacje

Green i George o sytuacji na Kapitolu: „To pierd*leni terroryści.”

W Stanach Zjednoczonych nie milkną echa po zamieszkach i zniszczeniu biur Kapitolu. Demonstranci, którzy popierają Donalda Trumpa przedarli się do pomieszczeń i je zdemolowali. W tym „proteście” zmarły 4 osoby, a 15 policjantów zostało rannych.

Do tych doniesień odnieśli się także zawodnicy NBA – Draymond Green i Paul George. Obaj zgodnie twierdzą, że nie był to normalny protest, który tylko wygłaszał swoje poglądy polityczne.

„Przestańmy nazywać tych ludzi demonstrantami. To są terroryści. Oni nie są pokojowo nastawieni i nie wygłaszają swoich haseł: Chcemy być równo traktowani. Chcemy sprawiedliwości. Oni szturmują budynek, wyważają okna, niszczą mienie. To nie jest protest. To atak terrorystyczny.” – podkreśla Draymond Green.

Jednak zawodnik Golden State Warriors twierdzi, że tak było i jest w Ameryce od zawsze. Dotyczy to różnic rasowych czy też poglądów politycznych.

„System policyjny został stworzony przeciwko czarnym. To ta sama Ameryka co kiedyś, nie inaczej.”

Do tej napiętej sytuacji odniósł się również Paul George, zawodnik Los Angeles Clippers.

„Nie jest to dla mnie niespodzianką. To są dwa różne światy. Szacunek dla ludzi różnych ras jest i go nie ma. To czasy, w których żyjemy. Właśnie widzimy co oznacza głosowanie.”

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like