Wyniki NBA 2021/22

Grecki dziwak ma ostatnie słowo, wsad Townsa spowodował uraz, Czarodzieje górą

Ten sezon jest MEGA. Jeśli ktoś chciałby to zanegować ma do tego prawo. Świetne widowisko obejrzeli fani w FiservForum, gdzie miejscowi Bucks podejmowali Charlotte Hornets.

Hornets (13-11) – Bucks (14-6)- 125:127

Goście z Charlotte trzymali prowadzenie przez prawie 3/4 meczu. Bucks ze swoim ogromnym motorem napędowym – Giannisem Antetokounmpo systematycznie niwelowali straty. Po raz pierwszy uzyskali przewagę pod koniec trzeciej kwarty, dzięki trafieniu Goerge’a Hilla.

Ostatnia cząstka gry to już wymiana ciosów z obu stron, a końcówka była po prostu szalona. Trafienie za 3 punkty Khrisa Middletona pozwoliło uzyskać jednopunktową przewagę na niespełna minutę do końca spotkania. Jeden z liderów Milwaukee chwilę później dołożył jeszcze dwa oczka stając na linii rzutów wolnych. 125:122.

No i nastąpił szalony rzut pod kryciem Pata Connaughtona. TRÓJKA.

Wtedy to wszystko w swoje ręce wziął Giannis. Grecki dziwak wykonał wjazd pod kosz i trafił layupa. Kibice byli zachwyceni.

Chwilę później mogli być w odmiennych nastrojach, jednak z połowy boiska nie trafił Miles Bridges, choć wiele nie brakowało!

Ten świetny dunker dwa razy podszedł do plakatowania Greka. Raz udało się soczyście.

Podsumowując. LaMelo Ball notując 36 punktów ustanowił swój nowy rekord kariery. Antetokounmpo w tym spotkaniu zdobył 40 punktów, 12 zbiórek, 9 asyst oraz przechwyt.

Pierwszy występ po dłuższej przerwie zanotował DeMarcus Cousins. Ten niepokorny człowiek zdobył 7 punktów, 4 zbiórki, asystę oraz przechwyt. Zagrał 14 minut.

– Pełne statystyki –

Frekwencja: 17 341 widzów

Aaron Gordon przypomniał się fanom w Orlando

Wybitny dunker był pod kryciem Cole Anthony’ego. Wykorzystał swoją przewagę z premedytacją (zresztą kto by tego nie zrobił). Obrócił się i zapakował jedną ręką piłkę.

Czyli powrót można zaliczyć do udanych.

CAVS (12-10) – Heat (13-9) – 111:95

Kawaleria wraca ze zwycięstwem na Florydzie. Zrobili to po raz pierwszy od 11 lat! Świetnie z ławki zaprezentował się Kevin Love, który zdobył 22 punkty (6/8 3P) oraz 6 zbiórek.

Ponad 50% skuteczność rzutów z gry oraz za 3 punkty zaowocowała. Mobley – Allen mur nie do przeskoczenia. Wysocy Cavs, aż 9-krotnie blokowali rywali!

Frekwencja: 19 600 widzów

Wsad grozi kontuzją?

W meczu Wolves – Wizards, Karl-Anthony Towns po minięciu Caldwella-Pope’a wykonał wsad, który mógł skończyć się poważną kontuzją. KAT spadł na kość ogonową i zwijał się z bólu. Nie wrócił już do gry w meczu.

Czuje się lepiej niż myślałem. – ocenił swój stan zdrowia lider Wilków.