Informacje

Golden State Warriors sfrustrowani po porażce z Timberwolves

Drużyna Golden State Warriors z Stephenem Currym w składzie miała nadzieje, że ominą play-in i zakwalifikują się bezpośrednio do fazy play-off.

Niestety, to nie będzie możliwe.

Nadzieje rozwiała dzisiejsza porażka z Minnesotą Timberwolves 126:114. Trzeba podkreślić, że Wilki grają coraz lepiej.

Powróćmy do środowego meczu z Dallas Mavericks. To był chyba najważniejszy pojedynek, który wojownicy przegrali (103:133).

Cała drużyna jest coraz bardziej sfrustrowana, ponieważ marzyła o szóstym miejscu na zachodzie.

„To frustrujące.” – powiedział gracz GSW, Juan Toscano-Anderson. „Jestem wściekły jak diabli. Wiem, że Dray i Steph są zdenerwowani. Wszyscy jesteśmy poddenerwowani. Byliśmy tak blisko szóstego miejsca, a to dałoby nam lepszą pozycję w play-offach. Wydaje mi się, że teraz czeka nas żmudna praca.”

„Chcemy wygrać jak najwięcej meczów, aby jak najlepiej zakończyć sezon, więc porażka sprawia, że każdy kolejny mecz staje się jeszcze ważniejszy. Były już ważne, teraz to sprawa życia i śmierci.”

Dray Green x Juan Toscano-Anderson

Gdyby Wojownicy pokonali w tym tygodniu Mavs byliby o jedno zwycięstwo mniej od drużyny znajdującej się na pozycji nr 6 w tabeli konferencji zachodniej.

GSW najbardziej frustruje fakt, jak wyglądają ich porażki. Są to bardzo duże różnice punktowe.

„Czujemy się odpowiedzialni.” – powiedział Stephen Curry. „Dray i ja staramy się prowadzić zespół w każdym meczu. Po dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy, nad czym musimy popracować. Wkraczamy w kolejne spotkanie i nie musimy się dąsać ani kumulować złej energii z meczu na mecz.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like