Informacje

Gilbert Arenas spał w Oracle Arena. Wydał całą pensję debiutanta!

Gilbert Arenas musiał nocować w hali Oracle Arena. Powodem była roztrwoniona cała pensja, którą otrzymał w swoim debiutanckim sezonie.

„Nie wydaj wszystkiego od razu.”

Popularny Agent Zero odczuł to na własnej skórze. Został wybrany w drugiej rundzie draftu przez Golden State Warriors w 2001 roku. Oczekiwania jednak były dużo wyższe niż się w rzeczywistości okazało.

Arenas pierwsze dwa sezony spędził w Kalifornii. Zdecydowanie chciał żyć jak profesjonalny koszykarz, tracąc cały swój zarobek.

Na łamach VladTV opowiedział, na co wydawał swoje pieniądze z pierwszego debiutanckiego kontraktu. Te problemy finansowe zmusiły go do spania w Oracle Arena.

Tylko tyle? – powiedział, zapytany o kontrakt debiutanta, który opiewał na kwotę 845 tys. dolarów. Kur.a. Nie pamiętam, wydałem to przed draftem. Myślisz, że trafisz do pierwszej dziesiątki i otrzymasz miliony. Kupiłem Escalade’a, pięć telewizorów, cztery 12-calowe głośniki. Nosiłem duży łańcuch.

Wydałem wszystko. Kiedy przeanalizowałem mój budżet, mogłem wydać tylko 500 dolarów miesięcznie. To były pieniądze na paliwo. Dziewczyna, dwa psy. Nie miałem pieniędzy. Nie byłem w stanie jeździć na halę w tą i z powrotem, więc czasami musiałem tam zostać. Byłem w zasadzie bezdomny, ale po prostu nie było mnie stać na benzynę. Bardzo mi to pomogło, ponieważ zostając tam zrozumiałem, kim jest profesjonalista.

Dla niektórych to naprawdę lekcja pokory.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like