khris middleton giannis antetokounmpo
Felietony

Giannis i Khris: Duet, który pchnął Milwaukee Bucks na szczyt NBA

Telefon przerwał ciszę w pustej szatni zimą 2016 roku. Jason Terry zajrzał do szafki Giannisa Antetokounmpo. Siedemnaście lat starszy od swojego nowego kolegi z drużyny, Jason był zaskoczony wygaszaczem ekranu 22-letniego Greka: Trofeum Larry’ego O’Briena.

larry obrien nba trophy

„Ten dzieciak jest inny. Nie gra dla pieniędzy, ani dla sławy. On chce wygrywać.” – pomyślał Terry.

Kilka miesięcy temu, kiedy Jet obiecał sobie, że zrobi wszystko, o co poprosi Antetokounmpo, obiecująca supergwiazda Milwaukee Bucks dowiedziała się, że jest bardzo podobnie „zbudowana” do Khrisa Middletona.

Podczas pierwszej rundy playoffów przeciwko Toronto Raptors, wiosną 2017 roku Middleton musiał pauzować ze względu na chorobę. Nie mógł nic jeść i był odwodniony.

„Dał z siebie wszystko dla zespołu.” – powiedział Giannis o Khrisie, który spędzał na parkiecie średnio 38,5 minuty każdej nocy.

Od trzech lat ciężko pracowali na każdym treningu, aby udowodnić sobie i organizacji, jak wiele chcą osiągnąć.

Etyka pracy, duch rywalizacji stała się cechą rozpoznawczą tego duetu. To nie tylko zwiększyło siłę Milwaukee, ale ich samych. 16. zwycięstw w playoffach NBA pozwoliło sięgnąć im po mistrzostwo ligi.

khris middleton giannis antetokounmpo

„Khris jest sercem tego zespołu.” – powiedział Jrue Holiday. „Giannis to dusza, bez nich nie byłoby nas tutaj.”

Khris + Giannis = PETARDA

Trwały wizerunek partnerstwa Antetokounmpo i Middletona miał miejsce 15 lipca, na 7,3 sekundy przed końcem czwartego meczu finałów przeciwko Phoenix Suns.

Popularny Antek położył głowę na ramieniu swojego kolegi.

„Po prostu kochaj te chwile.” – powiedział Khris. „Wiem, ile włożył w ten mecz. Wie, ile włożyłem ja i wiedzieliśmy, ile wszyscy w nią włożyli.”

Mecz nr 6 rozstrzygnął mistrza NBA sezonu 2020/2021, a Antetokounmpo wzniósł upragnione trofeum.

Były to chwile oglądane przez miliony fanów na całym świecie.

Przez osiem lat, oglądaliśmy wielokrotne przedłużanie kontraktów i występy w meczach gwiazd, historie Antetokounmpo i Middletona. Tym razem ukazał nam się obraz, niewyobrażalny dla wielu – Mistrzostwo NBA.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like