gdzie jestes jayson? tatum zbawi Boston?
Informacje

Gdzie jesteś Jayson? Tatum zbawi Boston?

Od dwóch dni zastanawiam się, czy Jayson Tatum jest w stanie uciągnąć zespół Boston Celtics i powalczyć z Nets o awans do półfinału konferencji wschodniej.

Tatum zbawi Boston?

jayson tatum 50 points play in vs wizards

Boston cierpi i jest to spowodowane brakiem jednej z największych gwiazd zespołu – Jaylena Browna, który zderzył się z 23-latkiem i doznał kontuzji nadgarstka. Według doniesień Shams Charanii z The Athletic, rzucający obrońca BOS wróci do gry za około trzy miesiące.

Zderzenie dwóch gwiazd Celtics. Brown i Tatum z kontuzjami?

O Brownie musimy zapomnieć i skupić się na obecnym składzie, który ma do dyspozycji trener Brad Stevens. Niestety gra drużyny z Massachussets jest nierówna, a skuteczność rzutów z gry beznadziejna. W dwóch pierwszych meczach NBA playoffs nie przekracza 40%.

Jak wygląda największa gwiazda Celtów?

Średnio. Niesamowite występy przeplatane są słabymi lub nawet bardzo słabymi. Dodatkowo Tatum nabawił się urazu oka w drugim meczu z Nets, ale w protokołach meczowych nie widzimy, aby miał nie zagrać w TD Garden dzisiejszej nocy (2:30 czasu polskiego).

Przypomnijmy, że w tym sezonie, Mr. Clutch zanotował dwa nieprawdopodobne osiągnięcia, pod względem ilości zdobytych punktów w jednym spotkaniu. Dwukrotnie osiągał rekord kariery, w tym roku.

  • 60 punktów (20/37, z czego 5/7 za 3) – 01.05.2021
  • 53 punkty (16/25, 6/10 zza łuku) – 10.04.2021

Młodziak w sezonie zasadniczym osiągał średnio 26,4 punktu (10. miejsce w NBA), 7,4 zbiórki (25.), 4,3 asysty (46) na mecz.

Jeśli ekipa ze wschodu myśli o złamaniu świetnej passy BK, to z pewnością muszą liczyć na taki występ diamentu urodzonego w Saint Louis. Na pewno stać go na wiele, ale tu trzeba także wsparcia kolegów z drużyny, a w szczególności Kemby Walkera i Marcusa Smarta.

KLUCZEM OBRONA

Tak. Kluczowa będzie gra w defensywie. Doskonale wiemy, jak szybkimi i unikatowymi koszykarzami są Kevin Durant, Kyrie Irving i James Harden. Każdy z nich posiada ogromny wachlarz zagrań i wysoką skuteczność.

KD udowadniał wielokrotnie, że nawet najgłębsze krycie jego osoby i tak nie gwarantuje jego słabszej dyspozycji strzeleckiej.

Na pochwały bloku defensywnego Celtics zasługuje Robert Williams III, który w pierwszej potyczce zapisał się w historii klubu, 9-krotnie czapując rywali z Nowego Jorku. Tym samym wyprzedził Larry’ego Birda oraz Roberta Parisha, którzy w jednym meczu notowali 7 bloków.

Liczę na to, że jeszcze będziemy mieli możliwość emocjonować się konfrontacją tych dwóch zespołów, bo na chwile obecną wszystko wydaje się być przesądzone.

Predykcje ESPN na mecz nr 3 są następujące:

  • BKN – 60,5%
  • BOS – 39,5%

GAME 3: Boston Celtics – Brooklyn Nets będziemy mogli obejrzeć w polskiej telewizji na antenie Canal+ Sport. Jak zawsze największe możliwości mamy posiadając League Pass, a jeśli nie to zalecamy – REDDIT.

W nocy wstajemy i oglądamy.

2 Comments

  1. […] występ w trzecim meczu pierwszej rundy pomiędzy Boston Celtics – Brooklyn Nets, zanotował Jayson Tatum, który zdobył 50 […]

  2. […] Po odejściu ze składu Celtów – Evana Fourniera, Richardson będzie miał ważną rolę na skrzydle, grając wraz z Marusem Smartem, Jaylenem Brownem i Jaysonem Tatumem. […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like