Informacje

Fred VanVleet chciałby zostać gwiazdą NBA

Nie jest to żadną tajemnicą, że Fred VanVleet jest osobą pełną pasji. Bardzo mocno „inwestował” w siebie, zanim jego kariera w NBA nabrała tempa.

„Chciałbym zostać gwiazdą NBA.”

Fred jest jedną z tych osób, którego praca nie kończy się po otrzymaniu wypłaty. W tym roku sięga ona rzędu 20 milionów dolarów. 27-letni ważny punkt Toronto Raptors wciąż ciężko trenuje i chce osiągnąć jeszcze wyższy poziom w swojej karierze.

„Ciężko pracowałem latem, staram się być ciągle lepszy.” – podkreślił. „Bardzo cieszy mnie nasz dobry start sezonu. Ja również jestem z siebie zadowolony, ale mogę grać o wiele lepiej. Próbuję być elementem, który będzie decydował o naszych zwycięstwach.”

Poprzedni sezon był najlepszy w jego sześcioletniej karierze w NBA. Zawodnik pochodzący z Illinois notował średnio 19,6 punktu i solidne 6,3 zbiórki na mecz.

Teraz rzucający obrońca mierzy jeszcze wyżej i bardzo chciałby „przytulić” kilka nagród.

„Zdecydowanie chciałbym zostać się gwiazdą NBA.” – powiedział FV. „Chcę zdobyć wszystkie nagrody. To są wszystkie moje cele. Z pewnością nie osiągnę żadnej z nich, jeśli wyniki drużyny nie będą zadowalające.”

Toronto, jak na razie posiada bilans 6-5, a gra VanVleeta jest zdecydowanie wielką częścią tego sukcesu.

Na ten moment, dojrzały zawodnik zdobywa średnio 18,9 punktu, 5,2 zbiórki, 7,2 asysty na mecz. Jeśli ten trend będzie wzrostowy, Fred może liczyć na kolejne rekordy w swojej karierze.

Póki co jest bardzo solidnym zawodnikiem, ale z pewnością nikt w lidze nie traktuje go jako „gwiazdy”. No chyba, że fani Raptors.

Źródło: SportsNet

2 Komentarze

  1. […] wyróżniającą się postacią był Fred VanVleet, który zdobył 27 punktów (9/17, 6/10 3P), 7 zbiórek, 12 asyst, 3 przechwyty i blok. Nie wiele […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like