BIG DUO Vucevic - Fournier
Informacje

Fournier o grze z Vuceviciem: „To jak jazda na rowerze.”

Europejska siła bawi się w najlepsze. Ta potężna moc jaką tworzy Nikola Vucević i Evan Fournier eksplodowała w meczu z Detroit Pistons.

Wyżej wymieniony duet zdobył w tym spotkaniu 66 punktów! Center Orlando Magic mógł się poszczycić dorobkiem 37 punktów, 12 zbiórek, 3 asyst, przechwytu i 2 bloków, natomiast 28-letni Francuz: 29 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst.

Niesamowite statystyki kręci w tym sezonie Vucević. Jego średnie zdobycze to 24,1 punktu, 11,7 zbiórki, 3,6 asysty na mecz. To właśnie dzięki nim zespół z Florydy co roku walczy o playoffy.

„Kiedy tęsknisz za grą, ciężko jest wracać w takim stylu. Zwykle potrzeba czasu, aby wrócił rytm czy dynamika.” – mówi popularny Vooch o znakomitym występie kolegi z drużyny. „Był w stanie osiągnąć to bardzo szybko.”

W pojedynku z Pistons, Czarnogórzec zanotował po raz 22. double-double w sezonie NBA 2020/2021.

„Gramy razem od siedmiu sezonów. Dużo pracowaliśmy nad zgraniem w zespole. Teraz to jest jak jazda na rowerze, czujemy się ze sobą bardzo dobrze. Daje nam to wiele możliwości.” – podkreśla Fournier.

Na chwile obecną ekipa Steve’a Clifforda zajmuje 12. miejsce w tabeli konferencji wschodniej, a ich obecny streak to 3 zwycięstwa. Orlando będzie potrzebować Vucevicia i Fourniera, aby realnie myśleć o awansie do playoffów.

3 Komentarze

  1. […] 2 przechwyty, blok), Aaron Gordon (38 punktów (7/8 za 3), 6 zbiórek, 4 asysty, przechwyt) i Evan Fournier (31 punktów (6/8 za 3), 3 zbiórki. 2 […]

  2. […] jeden członek Boston Celtics nie skończy sezonu na playoffach. Evan Forunier został powołany do reprezentacji Francji na Igrzyska Olimpijskie w […]

  3. […] wypowiedział te słowa we wtorek, stojąc w Empire State Building obok Evana Fourniera również nowego członka zespołu. Obaj zawodnicy zostali przywitani przez słynnego rapera […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like