Orlando Magic
Informacje

Evan Fournier nie jest niczego pewien

Zespół Orlando Magic zwyciężył dzisiejszej nocy z New York Knicks 107:89, a do składu Magików wrócił Francuz Evan Fournier.

28-latek zanotował całkiem niezły występ, zdobywając 19 punktów (3/5 za 3), 3 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. Fournier przebywał na parkiecie 31 minut.

Gwiazda Orlando Magic powróciła do składu po nieobecności spowodowanej skurczami pleców. Fournier nie grał w pięciu ostatnich spotkaniach Magic. Pod jego nieobecność, drużyna z Florydy zanotowała tylko jedno zwycięstwo i cztery porażki.

„Cieszę się, że wróciłem do gry. Oczywiście walczę ze zdrowiem, jednak niczego nie mogę być pewien. Za każdym razem, kiedy wychodzę na parkiet czuję ogromne szczęście.” – podkreśla francuski rozgrywający.

Obecnie drużyna Steve Clifforda zajmuje 12. miejsce w tabeli konferencji wschodniej. Jednak oprócz walki o play-off cała drużyna liczy, że Nikola Vucević znajdzie się w All-Star 2021.

„Jestem przekonany, że trenerzy dokonają właściwego wyboru.” – powiedział Fournier, mówiąc o trenerach, którzy będą dobierali rezerwy do dwunastoosobowego składu.

Evan Fournier skomentował jeszcze obecną sytuację zespołu na wschodzie.

„Nie ważne czy gramy u siebie czy na wyjeździe. Chcemy tylko wygrywać. Mamy do czynienia z kontuzjami i naprawdę ciężko jest nam zwyciężać za każdym razem.”

Fournier w swoich pierwszych piętnastu występach tego sezonu notował średnio 17,9 punktu, 3,6 asyst, 2,5 zbiórki na mecz.

 

1 Komentarz

  1. […] dni temu zawodnik Orlando Magic, Evan Fournier udzielił wywiadu stacji telewizyjnej – BFM Business, na łamach której wyjawił swoje […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like