Joel Embiid 50 punktów
Informacje

Embiid robi furorę. Harris: „Powiem dzieciom, że grałem z Joelem.”

Niesamowita noc w wykonaniu centra 76ers. W meczu z Chicago Bulls, Joel Embiid uzyskał najlepszy indywidualny wynik w karierze, zdobywając 50 punktów, 17 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty i 4 bloki.

Po piątkowym spotkaniu głos zabrał kolega z drużyny Tobias Harris. Twierdzi on, że nigdy nie zagra z kimś lepszym w swojej karierze. – bardzo odważne słowa -.

„Któregoś dnia powiem swoim dzieciom, że grałem z Joelem Embiidem.” – powiedział Harris po zdobyciu 22 punktów w spotkaniu z Bulls. „Kiedy mnie zapytają, kto jest najlepszym graczem, z którym miałem okazję grać, odpowiem: Joel Embiid. To zaszczyt przebywać z nim na parkiecie.”

W tym meczu 26-latek pod każdym względem pokazywał, że jest czołowym pretendentem do otrzymania nagrody MVP sezonu. Teraz, kiedy Sixers ponownie musieli radzić sobie bez Benna Simmonsa, „wielkolud” stanął na wysokości zadania i poprowadził drużynę do zwycięstwa. A przypomnijmy, że spędził na parkiecie tylko 35 minut. Wchodząc w czwartą kwartę miał już na swoim koncie 32 punkty i 11 zbiórek. Po ważnym trafieniu skierował się do pustych trybun Wells Fargo Center, gestykulując:

Znalezione obrazy dla zapytania: joel embiid gif

Nr 3 Draftu w 2014 roku pokazywał, że czuje się bardzo, ale to bardzo komfortowo i to nie tylko w meczu z Bulls, ale w całym sezonie 2020/2021.

Embiid notuje średnio 29,7 punktu (czwarty najlepiej punktujący), 10,8 zbiórki, 3,1 asysty na mecz.

„Jedna różnica, w porównaniu z poprzednim to nie trener. Chodzi o to, że chcę zdominować każdą płaszczyznę, chcę być aktywny w defensywie i ofensywie.” – podkreśla zawodnik wywodzący się z Kansas.

To połączenie obu frontów sprawia, że Embiid jest zawodnikiem wszechstronnym. Oczywiście nie wstydzi się tego powiedzieć, sam on.

„To sprawia, że jestem nie do zatrzymania.” – mówi gracz Sixers o swoich zdolnościach ofensywnych.

1 Komentarz

  1. […] Embiid zagrał jak PROFESOR. Naprawdę oglądając to spotkanie można rozkoszować się jego możliwościami i wachlarzem zagrań. Pewien fake-pass trochę mi przypomniał 🙂 […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like