Informacje

Embiid: Simmonsa priorytetem jest bycie gwiazdą

Ben Simmons nie jest już członkiem Philadephia 76ers, a to oznacza, że ulgę poczuć również Joel Embiid.

Wyjazd Bena, Embiid kontynuuje pracę

Gwiazda Sixers w piątek zabrała głos w sprawie przenosin byłego rozgrywającego. 76ers spełnili prośbę Simmonsa. Dokonali wymiany z Brooklyn Nets, a w ramach pakietu za Jamesa Hardena oddali Setha Curry’ego, Andre Drummonda i dwa pierwszorundowe picki. Oprócz Brodacza pozyskali także weterana NBA – Paula Millsapa.

Umowa zakończyła trwającą kilka miesięcy sagę australijskiego koszykarza. Ta zła krew łączona była także z Embiidem oraz krytycznie wypowiadającym się szkoleniowcem siedemdziesiątekszóstek – Doc’em Riveresem. Główny trener zespołu z Filadelfii miał wiele zastrzeżeń, co do ich porażki w zeszłorocznym półfinale konferencji wschodniej. Od tamtego czasu Simmons nie chciał już grać z The Processem.

Po dokonaniu transakcji, Joel opublikował na Twitterze wpis: RIP Bonzo.

„Nie wiem nawet, o czym był Tweet. Po prostu dodałem fotkę przypadkowej osoby z Internetu. Ta postać była dobrze ubrana, posiadała ładny garnitur, Pomyślałem, że to dobre zdjęcie.”

Oczywiście nie udało nam się zwyciężyć w playoffach w zeszłym sezonie. Podczas sezonu zasadniczego dominowaliśmy. Szkoda, że zwycięstwo nie było najważniejszym czynnikiem. Sądzę, że bycie gwiazdą było dla niego większym priorytetem niż dobro zespołu. Zawsze myślałem, że wszystko jest super, zgranie było świetne. Niestety, Ben uważał, że tak nie jest. Idziemy dalej. – podkreślił.

Fot. główna: EPA/ERIK S. LESSER

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like