CiekawostkiInformacje

’Efekt LeBrona Jamesa’

LeBron James to topowa marka w NBA, która utrzymuje się już od wielu lat.

Efekt LeBrona Jamesa

Lebron James effect

Jeśli będziemy dyskutować na jego temat, usłyszymy wiele opinii, dotyczących obecnego lidera NBA. Mówią krótko, LeBron James był i jest klasą!

Człowiek, którzy złamał barierę 1 miliarda dolarów, dzięki swoim kontraktom, dochodom od sponsorów oraz innych biznesów, udowodnił, że nie ważne ile ma lat, wciąż pozostaje najsilniejszą marką.

Współpraca z Nike liczy tyle, co jego obecność w lidze (od 2003). Obie strony podpisały dożywotni kontrakt na kwotę miliarda dolarów.

Po przejściu na koszykarską emeryturę, Król nadal będzie miał wypychaną kieszeń przez amerykańskiego giganta i to bardzo hojnie mu zapłaci.

Wyobraźcie sobie, że LBJ w sezonie 2021/22 otrzyma od Nike – 32 miliony dolarów. Tylko 22. zawodników otrzyma wyższą gażę za sezon od swoich drużyn! A LeBron zgarnie tą forsę tylko od jednego z liderów obuwia oraz dodatkowo od Lakers – 41 mln.

Już sam ten fakt świadczy o ogromnym wpływie lidera Lakers, mimo że zmierzą on ku swoim 37. urodzinom. Gwiazda NBA ma już na swoim koncie wydanych 19 modeli butów wraz z jego podpisem. Choć wydaje się, że wielu kolegom z drużyny w poprzednim sezonie nie przypadły do gustu.

Dla przypomnienia. Kevin Durant uzyska 28 mln (Nike), Stephen Curry – 20 (Under Armour), James Harden – 14 (Adidas), Zion Williamson – 12 (Jordan). Giannis Antetokounmpo (Nike), Russell Westbrook (Jordan), Kyrie Irving (Nike), Derrick Rose (Adidas) – po 11, a Damian Lillard – 10 (Adidas).

16 Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like