Informacje

Dwa plaskacze Dallas. Clippers nie wpadają w panikę

Dallas Mavericks wywieźli dwa zwycięstwa ze Staples Center, pokonując ponownie Clippers 127:121 w drugim meczu NBA Playoffs.

Dwa plaskacze Dallas. Clippers nie wpadają w panikę.

Właściwie to KARMA wraca. Zespół z Los Angeles próbował uniknąć w sezonie zasadniczym konfrontacji z Lakers i otrzymali to co chcieli. Pomimo dwóch ciosów od ekipy z Teksasu, drużyna Tyrona Lue nie załamuje rąk i zamierza odwrócić losy tej rywalizacji.

„Jestem pewien, że wszyscy oczekiwali, że to wygramy.” – powiedział Paul George. „Grają swobodnie i widać w nich dużo pewności siebie, a my im na to pozwalamy. Tylko od nas zależy czy ich wyciszymy.”

Bardzo dobry mecz rozegrał Kawhi Leonard, który zdobył 41 punktów, z czego 30 w pierwszej połowie. Jednak to nie wystarczyło, a Luka Doncić nadal karcił ich swoimi rzutami.

Słoweniec zakończył spotkanie z dorobkiem 39 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst.

KAWHI MUSI UTRZYMAĆ WYSOKI POZIOM

Kawhi powiedział, że to właśnie gra w defensywie będzie kluczem do powrotu w tej rywalizacji.

„To właśnie trzeba zrobić. Musimy ich zatrzymać.” – stwierdził. „Konieczna jest twarda obrona, a oni przestaną trafiać. Trudno jest wygrać, skoro ich statystyki wyniosły: 58% z gry, 52% zza łuku. Za dużo łatwych 'koszyków’ Dallas.”

Teraz seria przeniesie się do Dallas, a drużynę LAC czeka ogromny sprawdzian. PG zapytany, czy w zespole są jakiekolwiek obawy, odpowiedział:

„Nie ma. Musimy stanąć na wysokości zadania. Nie martwimy się.”

Zgodny jest również szkoleniowiec Lob City.

„Nie martwię się. Wygrali dwa mecze w naszej hali, teraz my musimy się odwdzięczyć.” – wyjawił Lue.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like