Informacje

Durant: Utrzymujemy wysokie standardy

Kevin Durant rozpocznie swój 15. sezon na parkietach NBA i chce podobnie jak w Tokio, zdominować konkurencję.

W poprzednich latach 33-letni KD miał nieco inne podejście, a właściwie najbardziej skupiał się na byciu jednym z najlepszych koszykarzy w lidze. Czasami było to sporą przeszkodzą, a sam zawodnik nie skupiał się na tym, co najważniejsze – zdrowiu psychicznym.

Po czwartkowym treningu, Durant miał sporo do powiedzenia na ten temat i wyjawił to w wywiadzie z Brianem Lewisem z New York Post.

„Zaczynam trochę bardziej rozumieć grę i ją upraszczać. Staram się być najlepszym, jakim mogę być na parkiecie. Zawsze jesteś narażony na reakcje i opinie, ponieważ jesteś w drodze do perfekcji. Jednak trzeba się trochę relaksować i zrozumieć nasze długie rozgrywki. To zdecydowanie sprawiło, że moja psychika jest odprężona, a ja chodzę na treningi, nie skupiając się na tym.”

Następnie jeden z najlepszych graczy w NBA podkreślił, że on i jego koledzy są zmotywowani, a u zawodników występuje naturalna motywacja, aby wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

„Nacisk zewnętrzny tak naprawdę nie ma większego znaczenia.” – powiedział Kevin. „Wszyscy wewnętrznie wywieramy na sobie presję, ponieważ utrzymujemy wysoki poziom. Chcemy grać dobrze w każdym spotkaniu. Właśnie tacy jesteśmy, uwielbiamy rywalizację.”

2 Komentarze

  1. […] Kevin Durant – 25 pkt, 8 zb, 4 ast, 2 stl ; Patty Mills – 21 pkt, 2 zb, 3 ast, stl ; James Harden […]

  2. […] Kevin Durant na konferencji prasowej wyjawił, czego potrzeba drużynie Nets, aby grać lepiej. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like