Informacje

Durant: „Usunięcie mnie z boiska rozpaliło tłum.”

Skrzydłowy Nets, Kevin Durant został wyrzucony z boiska w trzeciej kwarcie meczu z Detroit Pistons.

Kara ta została podyktowana skandalicznym faulem na Kelly’m Olynyku, który w tym momencie stawiał zasłonę, a ręce Duranta poszybowały w okolicach głowy zawodnika Motor City.

Sędziowie dokładnie zanalizowali powtórki i wyrzucili KD na 3:23 przed końcem trzeciej kwarty. Zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów, 5 asystami, zbiórką i blokiem.

Po meczu, Kevin rozmawiał z dziennikarzami, opisując sytuację.

„Próbowałem przebiec przez zasłonę.” – powiedział. „To był tylko rezultat tego, że próbowałem wysadzić ją w powietrze. Oglądając powtórkę, wyglądało na to, że poszło to trochę dalej. Chciałem po prostu walczyć, złamać zasłonę.”

Niedługo po wyrzuceniu Duranta, Nets wykonali run 11-0, a James Harden asystował we wszystkich pięciu zdobytych koszach. Broda zakończyła pojedynek we własnej hali ze zdobyczą triple-double (18 pkt, 12 ast, 10 zb). Było to 59. triple-double w karierze Hardena.

„Zapaliłem mój zespół do walki. Byli w stanie wykonać bieg 11-0. Rozpaliłem tłum na trybunach i mój zespół, kiedy mnie wyrzucono. James znakomicie kontroluje grę, stawiał kolegów z drużyny na dobrych pozycjach. Nie jest niespodzianką, że może zapewnić nam taki ciąg.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like