James Wiseman
Informacje

Draymond Green wierzy w potencjał Jamesa Wisemana

James Wiseman trafił do zespołu Golden State Warriors w Drafcie 2020 roku z numerem drugim. Trzeba przyznać, że zdecydowanie sprostał wielkim oczekiwaniom.

W pierwszych pięciu meczach sezonu 19-latek notuje 11,6 punktu, 5,6 zbiórki, 1,6 bloku na spotkanie. Jeśli chodzi o skuteczność rzutów z gry to wynosi on 40,8%, natomiast zza łuku 50%. W każdym z meczów wychodził w pierwszej piątce Golden State.

Co prawda Draymond Green, były najlepszy defensywny gracz roku zagrał tylko raz w składzie Warriors z Wisemanem to już dostrzega w nim ogromny potencjał.

Na konferencji prasowej po treningu powiedział, że Wiseman ma potencjał, aby w przyszłości zostać gwiazdą NBA.

„Myślę, że ma szanse zostać gwiazdą NBA. Jest wysoki, bardzo szybko się rozwija. Robi rzeczy, których tak naprawdę jeszcze w pełni nie rozumie. Dopiero zaczyna grać w profesjonalną koszykówkę. Wiele rzeczy przyjdzie z czasem. To co obecnie wykonuje na parkiecie pokazuje ogromny potencjał, a kiedy będzie w pełni kontrolował wszystkie swoje zagrania będzie wyjątkowym graczem.” – podkreśla Green.

 

1 Komentarz

  1. […] Steve Kerr w dzisiejszym wywiadzie podaje przykład Kobego Bryanta, który potrzebował czasu, aby w pełni rozwinąć skrzydła w NBA. Podobnie ma się z Jamesem Wisemanem. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like