kawhi leonard clippers
Wyniki NBA 2021/22

Doncić to za mało. Clippers ostatnim półfinalistą

Świetny pojedynek obejrzeli fani zgromadzeni w Staples Center i przed telewizorami. Luka Doncić nie wystarczył, aby pokonać Clippers, którzy awansowali do półfinału.

Świetny mecz Kawhi’ego Leonarda

W Los Angeles liczony na lidera, który w meczu nr 6 zdobył 45 punktów. Ten występ sprawił, że jest drugim zawodnikiem w historii klubu, który w meczu playoffs uzyskiwał co najmniej 45 punktów.

doncic kawhi leonard

W tym spotkaniu również zaczął mocno, a jego rzuty były skuteczne. Kawhi nie zawsze krył Doncicia, niekiedy przekazywał obronę Słoweńca – Nicolasowi Batumowi.

Doncić w pierwszej kwarcie był nie do zatrzymania. Zdobył 19 punktów i praktycznie się nie mylił. Oprócz wyżej wspomnianego 'pazura’, z obwodu świetnie trafiał Marcus Morris (23 pkt,), który w całym spotkaniu pokarał Dallas trafieniem 7/9 zza łuku.

Bardzo dobrze z ławki wprowadził się Terance Mann. 24-latek zagrał w tym spotkaniu 26 minut, zdobywając 13 punktów, 5 zbiórek, asysta, przechwyt.

Podsumowując występ gwiazdy Clippers, Kawhi Leonard otarł się o triple-double, rzucając 28 punktów, 10 zbiórek, 9 asyst, 4 przechwyty i blok.

Sporo punktów dostarczył też Paul Goerge, chociaż na początku szło opornie. Swój występ zakończył z wynikiem indywidualnym 22 punktów, 6 zbiórek, 10 asyst, 3 przechwyt.

Szczerze powiedziawszy to drużyna Mavericks z tym składem nie ma co liczyć na grę o najwyższe cele. Cała uwaga skupia się na niesamowitym rozgrywającym, jakim jest Luka. To on dźwiga cały ciężar zespołu.

W meczu nr 7 zdobył 46 punktów (17/30), 7 zbiórek, 14 asyst. Pozostali gracze MAVS punktowali następująco:

Clippers czeka teraz konfrontacja w półfinale z Utah Jazz i będzie to bardzo ciężka batalia, zważywszy na nierówną grę zespołu Tyronna Lue.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like