InformacjeCiekawostki

Dirk Nowitzki nienawidził Miami i BIG Three

Legenda Dallas Mavericks – Dirk Nowitzki całą swoją karierę NBA spędził w jednym klubie. Aż 21 sezonów reprezentował drużynę z Teksasu. Nigdy nie opuścił swojego jedynego zespołu, za co należy mu się ogromny szacunek.

Z tego tytułu nie mógł znieść LeBrona, Wade’a i Bosh’a. Taką informację ujawnił jego kolega z drużyny JJ Barea w jednym z podcastów.

„Dirk nie pozwolił nam przegrać. Był na to przygotowany przez cały sezon. Nienawidził Miami. Nienawidził LeBrona, Wade’a i Bosh’a czyli BIG Three. Nigdy tego nie powiedział, ale nie znosił ich.” – podkreśla Portorykańczyk.

Okazuje się, że finałowe mecze w 2011 wydobyły z gwiazdy NBA wszystko co najlepsze.

LeBron i Wade naśmiewali się z choroby Dirka, dla przypomnienia w meczu nr 4 finałów grał z wysoką gorączką. Jednak to wydarzenie jeszcze bardziej zmotywowało Niemca. Dallas zwyciężyło w meczach 5 i 6, kolejno: 112:103 i 105:95.

„LeBron i Wade zaczęli się z niego naśmiewać kaszląc, kiedy ten naprawdę czuł się słabo. Nigdy tego nie powie, ale to go zraniło. Sprawiło, że chciał ich „wykończyć”. – kontynuuje Barea.

Drużyna z Teksasu nie była faworytem tych finałów. Prawdopodobnie to wydarzenie zmieniło całe oblicze tych finałów. Dirk otrzymał nagrodę MVP Finals.

5 Komentarze

  1. […] Vucevic był zaszczycony z tych słów, jednak nie sądzi, aby dobre byłoby porównywanie go do Dirka Nowitzkiego. […]

  2. […] najlepszym obrońcą wszech czasów, to znaczy, że byłbyś w stanie zatrzymać Tima Duncana, Dirka Nowitzkiego, T-Maca? Czy powstrzymałbyś Michaela […]

  3. […] Dirk Nowitzki na łamach NBC Sports wskazuje swój wybór NBA MVP sezonu 2020/2021. […]

  4. […] Dirk Nowitzki jest zachwycony grą gwiazdy Dallas Mavericks – Luki Doncicia. Weteran NBA po raz kolejny komplementuje młodego Słoweńca. […]

  5. […] się i zawsze będzie dyskusja, kto nosi miano GOAT koszykówki. Wieloletni członek Miami Heat nie uważa, że nazwiska, o których teraz jest mowa, będą miały taki sam wpływ na młodsze […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like