Deni Avdija NBA
Informacje

Deni Avdija: „Wciąż poznaję NBA.”

Debiutant NBA w barwach Washington Wizards – Deni Avdija wiedział, że będzie potrzebował czasu, aby zaaklimatyzować się w najlepszej koszykarskiej lidze świata. 20-latek twierdzi, że już dużo lepiej zna zasady i reguły panujące w NBA.

Młody niski skrzydłowy Wizards przybył do NBA z 3-letnim doświadczeniem gry w Maccabi Tel-Aviv (2017-2020), z którym sięgał trzykrotnie po mistrzostwo kraju.

Avdija wystąpił we wszystkich siedmiu spotkaniach Wizards. Średnio notuje 7,1 punktu, 4,6 zbiórki, 2,4 asysty na mecz. Pomimo dobrego startu zdaje sobie sprawę, że czeka go jeszcze dużo ciężkiej pracy.

„Chcę coraz lepiej poznawać NBA.” – powiedział Avdija. „Poznałem jak lepiej bronić, lepiej czytać grę. Myślę, że zwiększa się moje doświadczenie, a co za tym idzie czuje się bardziej komfortowo na parkiecie. Wierzę, że czeka mnie wiele dobrych rzeczy. Nie mogę się tego doczekać.”

Wszystko wskazuje na to, że izraelsko-serbski zawodnik będzie miał dużo do powiedzenia w tym sezonie. W każdym z siedmiu spotkań wychodził w pierwszej piątce. Od trenera Scotta Brooksa otrzymuje średnio 25 minut gry na mecz.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like