Avdija nie boi się LeBrona
Informacje

Deni Avdija nie boi się nikogo, nawet LeBrona

Czy to kolega z drużyny na treningu, czy król NBA – LeBron James, debiutant NBA nie cofa się przed nikim. W meczu z Lakers udowodnił to stawiając czoła najlepszemu koszykarzowi w lidze.

20-letni pierwszoroczniak rozegrał swój pierwszy mecz przeciwko LeBronowi. Kiedy ten zdobywał nagrody MVP, młodziak miał dopiero 8 lat. Jednak w dzisiejszym meczu Wizards – Lakers zatrzymał kilkukrotnie najpopularniejszą maszynę, a także trafił kluczową trójkę.

„Nie boję się nikogo, więc za każdym razem podejmuję wyzwanie.” – powiedział rookie po meczu. „Każdego zawodnika, którego strzegę traktuję bardzo poważnie. Moja próba sił się powiodła, grałem twardo. Widziałem, że (LBJ) miał problemy.”

Gra obronna młodego zawodnika Wizards miała kluczowe znaczenie dla czasu, jaki spędził na parkiecie. Docenił to szkoleniowiec Scott Brooks. Jego świetna gra na skrzydle oraz defensywa sprawiają, że trener czarodziejów stawia na niego w kluczowych momentach.

„Deni wszedł i walczył w pierwszej połowie. Grał pierwszy raz przeciwko Lakers, miał okazję zmierzyć się twarzą w twarz z LeBronem i widziałem, że rywalizował, zbierał, oddawał celne rzuty.” – podkreśla trener ekipy z Waszyngtonu.

Avdija w dzisiejszym meczu zdobył 8 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Izraelczyk przebywał na parkiecie 22 minuty.

Jak widzimy, Avdija co raz lepiej poznaje NBA.

1 Komentarz

  1. […] Aby młodzież z drużyny z Waszyngtonu mogła w pełni korzystać z tych dobrodziejstw zmieniono przydział. Jednym z tych, który ma doglądać i uczyć się wszystkiego co najlepsze jest Deni Avdija. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like