Informacje

Danuel House Jr. wyjaśnia, dlaczego zachowuje nr 4.

Ceniony debiutant NBA, Jalen Green od lat nosi koszulkę z numerem 4. Jednak tak długo, jak Danuel House Jr. będzie w Rockets, nie wydaje się, aby drugi wybór draftu miał dostęp do tej liczby.

W piątkowym wywiadzie z Ari Alexandrem z KPRC (filia NBC w Houston), House Jr. wyjaśnił, dlaczego wciąż zachowuje ten numer.

„Czwórka pozostaje ze mną. Pochodzę z Teksasu, jestem z Houston. Moja babcia i moi ludzie wywodzą się z obszaru Miasta Wyzwoleńców, zwanym 'Greater Fouth Ward’. Numer jest ze mną od dziecka. Babcia zmarła w tym miesiącu (kwiecień).” – podkreśla Danuel.

„Liczba naprawdę tkwi w moim mózgu. To sprawia, że jestem sobą.”

Historycznie, Czwarty Okręg stał się najbardziej znaną afroamerykańską dzielnicą Houston, kiedy tysiące uwolnionych niewolników napłynęło do miasta po emancypacji.

House Jr. rozegrał w zeszłym sezonie 36. spotkań (23. jako starter). Zdobywał średnio 8,8 punktu, 3,7 zbiórki, 1,9 asysty na mecz. Dodatkowo 28-latek pauzował w kwietniu przez 3 tygodnie z powodu skręconej kostki, co uniemożliwiło mu rozegrania większej liczby meczów.

1 Komentarz

  1. […] fest rozpocznie się o godzinie 10.00 czasu lokalnego, natomiast trening w południe. Eric Gordon i Danuel House Jr. to jedyni gracze Rockets 2019/2020, którzy nadal są w składzie Houston. Dla większości […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like