Informacje

Czerwone i opuchnięte oko Jaysona Tatuma. Zagra w TD Garden?

Początek playoffów w wykonaniu Boston Celtics i Jaysona Tatuma, z pewnością nie jest wymarzony.

Jak poważny jest uraz gwiazdy Celtics?

Przede wszystkim Boston ma na koncie dwie porażki, a teraz rywalizacja przenosi się do Massachusetts. Gwiazda Celtów w dwóch pierwszych meczach notowała fatalną skuteczność rzutową, bowiem trafiła 9 z 32 oddanych prób, co w konsekwencji daje nam wynik 28,1% skuteczności.

W meczu nr 2, Tatum musiał wcześniej zakończyć swój udział z powodu urazu, którego doznał na początku trzeciej kwarty. Kevin Durant uderzył Jaysona w prawe oko, powodując upadek. 23-latek powędrował do szatni.

Co prawda Tatum wrócił na ławkę Bostonu, ale nie został już dopuszczony do gry, kończąc spotkanie z dorobkiem 9 punktów (3/12), 4 zbiórek, asysty, 2 przechwytów i 2 bloków.

„Wrócił na boisko i próbował trochę akomodować oko. Naprawdę z tym walczył.” – powiedział po meczu Brad Stevens.

„Całkiem mocno ucierpiało oko. Wyglądało na czerwone i opuchnięte. Nie znam się na terminach lekarskich i dokładnie nie wiem, jaka jest diagnoza. Na pewno czuje się niekomfortowo.”

Na chwile obecną nie wiemy, czy popularny Mr. Clutch weźmie udział w pierwszym meczu NBA playoffs 2020/21 we własnej hali. Na chwile obecną gracz Boston Celtics ma dwa pełne dni regeneracji.

„Wyglądało to poważnie, ale nie sądzę, że tak jest, jak inny myślą.” – powiedział Marcus Smart.

Przy absencji Jaylena Browna, Tatum jest najlepszym ofensywnym zawodnikiem drużyny Brada Stevensa. Boston będzie potrzebował swojej gwiazdy, a powiem więcej: POTRZEBUJĄ OD NIEGO JESZCZE WIĘCEJ.

2 Komentarze

  1. […] Niesamowite występy przeplatane są słabymi lub nawet bardzo słabymi. Dodatkowo Tatum nabawił się urazu oka w drugim meczu z Nets, ale w protokołach meczowych nie widzimy, aby miał […]

  2. […] Jayson Tatum może nie błyszczał skutecznością rzutową (10/32 – 31%), ale zgromadził na swoim koncie 27 punktów, 15 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty oraz blok. Z ławki robił, co mógł – Josh Richardson (18 pkt). […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like