lauri markkanen bulls
Informacje

Collins i Markkanen wolnymi agentami w 2021 roku

Chociaż w poniedziałek nie było dnia meczowego to jednak były dosyć duże emocje. Kluby przedłużały kontrakty ze swoimi dotychczasowymi graczami. John Collins (Atlanta Hawks) i Lauri Markkanen nie doszli do porozumienia z klubami i w przyszłym roku staną się wolnymi agentami.

John Collins zanotował dobry poprzedni sezon. Jego zdobycze to średnio 21,6 punktu, 10,1 zbiórki i 1,5 asyst na mecz. Wystąpił w 41 spotkaniach, wszystkie w wyjściowej piątce Hawks.

Zdaje się, że jest to ważny punkt drużyny ze stanu Georgia, ponieważ do zespołu dołączył Clint Capela. Obaj mogą tworzyć bardzo dobrą defensywę, jednak nie doszło do przedłużenia kontraktu.

U byków sytuacja jest odmienna. Lauri Markkanen pokazał, że ma duży potencjał, jednak w pewnym momencie nastąpiło zatrzymanie. Zespół Bulls nie zaangażował się finansowo w przedłużenie kontraktu, dopóki sam zawodnik nie udowodni, że będzie ciągle się rozwijał. Sezon 2019/2020 to 50 występów (wszystkie w pierwszej piątce), 14,7 punktu, 6,3 zbiórki, 1,5 asysty na mecz.

Billy Donovan, nowy trener Chicago Bulls ma pokierować Fina tak, aby ten mógł się dynamicznie rozwijać.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like