Wyniki NBA 2021/22

Clippersi standardowo lepsi w meczu nr 3

Clippersi ponownie to zrobili. Podopieczni Tyronna Lue pokonali w meczu nr 3, Phoenix Suns 106:92. Tym samym stan rywalizacji wynosi 2-1 dla Suns.

Paul George przewodnikiem LAC

To już trzeci raz z rzędu przegrywają 2-0 i wygrywają w konfrontacji numer 3. Piąty mecz opuścił lider – Kawhi Leonard, z powodu kontuzji kolana.

Całe szczęście drugi najbardziej kluczowy gracz zespołu z Los Angeles, Paul George zrobił swoje. W tym spotkaniu zdobył 27 punktów (chociaż tylko 9/26), 15 zbiórek, 8 asyst oraz przechwyt.

Mecz z podwójnymi zdobyczami zakończyli także: Reggie Jackson (23 pkt), Ivica Zubac (15 pkt, 16 zb) oraz Terance Mann (12 pkt).

Kluczowa była trzecia kwarta spotkania, w której gospodarze byli lepsi od Phoenix 34:21.

Słońca zmniejszyły przewagę Clippers do 89:83 na 7:13 minuty przed końcem spotkania. Jednak drużyna ze Staples Center wykonała Run 17-9 i zamknęła ten pojedynek.

„Wykonaliśmy świetną robotę. Ruszamy dalej.” – powiedział PG. „Ciągle muszę być lepszy. Wszystko zostało włożone w dzisiejszy mecz. Całą swoją energię ulokowałem w tej konfrontacji.”

Po raz pierwszy w finałowej rywalizacji wziął udział Chris Paul, który opuścił GAME 1 i 2 ze względu na bezpieczeństwo (protokoły BHP). W meczu nr 3, CP3 zdobył 15 punktów, 2 zbiórki, 12 asyst, 3 przechwyty. Na pewno nie popisał się skutecznością, która wyniosła 26% z gry (5/19).

Słabo też zagrał zamaskowany Devin Booker, którego nos ucierpiał w poprzednim pojedynku. Na koncie rzucającego obrońcy znalazło się 15 punktów, a najlepiej punktującym w zespole był Deandre Ayton – 18.

Kolejna rywalizacja odbędzie się z soboty na niedzielę o godz. 3:00 polskiego czasu. Transmisja na antenie Canal+ Sport.