Wyniki NBA 2021/22

Charlotte Hornets z rekordem klubu. W meczu z Pacers rzucili, aż 158 punktów!

Witam Was. W nocy słońca poszły po swoje, zwyciężając z Jazz 105:97. Była to ósma z rzędu wygrana drużyny z Arizony. Wyśmienicie zaprezentowała się także ekipa Hornets, która w meczu z Pacers rzuciła, aż 158 punktów!

Klubowy rekord Charlotte Hornets

Trener Hornets James Borrego udzielił swoim zawodnikom prostej instrukcji: latajcie. Szerszenie nie zawiodły. Zespół z Północnej Karoliny rzucił 24 trójki. Dodatkowo osiągnął najlepszy wynik w historii klubu, zdobywając 158 punktów, co jest najwyższą zdobyczą punktową w tym sezonie NBA.

Hornets zwyciężyli z Pacers 158:126. Zawodnicy CHA weszli do tej kosmicznej strefy w trzeciej kwarcie. Osiągnęli w niej 42 punkty, natomiast w ostatniej – 45.

Dzisiejszego wieczoru weszliśmy do tej strefy w trzeciej kwarcie i nie oglądaliśmy się za siebie. – powiedział Kelly Oubre Jr., który zdobył 39 punktów. Trafił 10 trójek, co jest najwyższym wynikiem w jego karierze.

Nikt z nas nie patrzył dzisiaj na wynik. Chcieliśmy po prostu grać ostro.

Jednak liczby były niewiarygodne.

– Oubre trafił 12 z 18 oddanych rzutów z gry, chybił tylko 5 trójek (10/15). Został piątym graczem w historii ligi, który zanotował 10 trafionych rzutów trzypunktowych.

LaMelo Ball po raz czwarty w sezonie osiągnął triple-double: 29 punktów, 13 asyst, 10 zbiórek.

– Ball i Oubre stali się szóstym duetem w historii NBA, który zanotował triple-double i 10 trójek w meczu.

Dodatkowo Szerszenie uzbierały w drugiej połowie 87 puntów. Jest to najwyższy wynik drugiej połowy od czasu Houston Rockets, którzy 10 stycznia 1991 roku w meczu z Nuggets zdobyli ich 94.

To był jeden z tych meczów. – powiedział Borrego. Ruszyliśmy, jeden za drugim. Świetny mecz ofensywny w naszym wykonaniu, a także bardzo dobra obrona w trzeciej kwarcie.

Nets bez Hardena przegrali z Nuggets

Sieci zagrały u siebie bez Jamesa Hardena, który skarżył się na naciągnięcie ścięgien podkolanowych. W drużynie nie zagrał nikt z Wielkiej Trójki. KD leczy kontuzje, Kyrie Irving nie może grać w meczach domowych, ponieważ nie jest zaszczepiony.

Na półtorej godziny przed meczem z Denver występ Hardena był nieoczywisty. Ostatecznie podjęto decyzję o wykluczeniu go z udziału w tym spotkaniu.

Myślę, że to bardziej nasza ostrożność. – powiedział Steve Nash. Spodziewamy się, że będzie gotowy do gry w sobotę.

Najlepiej w pierwszej piątce Nets zaprezentował się Patty Mills, który był zdobywcą 21 punktów (6/12, 4/8 3P). Jednak to rezerwowy Cameron Thomas był najlepszym strzelcem zespołu. Na jego koncie zapisanych zostało 25 punktów (8/14, 4/6 3P). Trzeba pochwalić 27. wybór draftu 2021 roku, ponieważ 20-latek w swoim pierwszym sezonie już czterokrotnie zdobywał co najmniej 20 punktów, wliczając dzisiejszy mecz z Bryłkami.