caris levert nets
Informacje

Caris LeVert o grze w Nets: „Kochałem Brooklyn.”

Caris LeVert spędził pięć sezonów w barwach ekipy Brooklyn Nets i bardzo dobrze wspomina tamten czas. Na łamach podcastu postanowił podsumować swój pobyt na Brooklynie.

Caris LeVert: „Kochałem Brooklyn.”

caris levert brooklyn

Zawodnik Michigan trafił do NBA jako 16. wybór draftu 2016 roku. Ten pick należało do zespołu Indiana Pacers, która zhandlowała młodzieńca do Brooklyn Nets, a drużyna z Nowego Yorku musiała poświęcić Thaddeusa Younga. GM Nets podął ryzyko, które w konsekwencji okazało się być znakomitym posunięciem.

W styczniu tego roku, Pakersi ponownie wymienili się LeVertem. Były obrońca BK był częścią umowy pomiędzy czterema zespołami, a na Brooklyn trafił James Harden.

26-latek w podcaście JJ Redick’s porozmawiał o swoim czasie spędzonym w jego pierwszym klubie w NBA.

„W pierwszym roku weteranami w zespole byli Trevor Booker, Randy Foye, Jeremy Lin i Brook Lopez. Obecny center Bucks był naszym liderem. Mocno „dokarmialiśmy” go podaniami pod kosz. Wygraliśmy tylko 21 meczy w sezonie 2016/17. W następnym roku graliśmy bez niego, a w składzie pojawił się D’Angelo Russell. Niestety to nic nie zmieniło. Nadal byliśmy tragiczni.”

W tym momencie sieci były pośmiewiskiem w lidze. Nikt nie traktował ich poważnie, poza fanami zespołu, a gracze też to odczuwali.

„W kolejnym roku poczuliśmy się lepiej. Wszyscy trzymaliśmy się razem w przerwie pomiędzy sezonami. W naszych szeregach był Jarrett Allen, Spencer Dinwiddie, D’Angelo oraz Joe Harris. Mięliśmy niezły rdzeń i z każdym dniem czuliśmy, że stajemy się coraz lepsi. To był dla nas szalony sezon. Osiągnęliśmy playoffy. Russell zrobił wielki postęp, by zostać zawodnikiem All-Star.”

Te wszystkie rzeczy na Brooklynie nigdy nie zostaną zapomniane. LeVert jest szczęśliwy, ze mógł cieszyć się każdą chwilą spędzoną w zespole.

„Nie mam żadnych mieszanych uczuć odnośnie handlu. Świetnie się tam bawiłem. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które tam spotkałem. Relacje, które zbudowałem. Nauczyłem się tam naprawdę wielu rzeczy. Kiedy jesteś zawodnikiem NBA, wiesz na co się piszesz. Wszystko może się zdarzyć. Pamiętam, kiedy handlowano D’Angelo, wszystko jest możliwe – chociaż kochałem Brooklyn.”

caris levert dangelo russell

2 Komentarze

  1. […] Wszystko spowodowane jest słabym startem sezonu. Według The Athletic całkowita przebudowa jest bardzo realna. Indiana chce zacząć od nowa, a to oznacza, że w obrocie handlowym znajdą się ich największe gwiazdy m.in. Domantas Sabonis, środkowy Myles Turner czy też Caris LeVert. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like