Career High LaMelo Ball, 34 punkty Tatuma
Wyniki NBAInformacje

Career-High LaMelo Balla, 34 punkty Tatuma!

Działo się tej nocy w NBA. LaMelo Ball zanotował swój najlepszy występ w karierze, natomiast Jayson Tatum poprowadził Boston Celtics do zwycięstwa nad Clippers 119:115.

Wracając do zawodnika Charlotte Hornets, debiutant NBA zdobył w spotkaniu z Utah Jazz 34 punkty (4/9 zza łuku), 4 zbiórki, 8 asyst, 2 przechwyty i blok. Po raz drugi w karierze wyszedł w pierwszej piątce ekipy z Północnej Karoliny.

Niestety klub Michaela Jordana nie pokonał na własnym parkiecie zespołu Utah Jazz. Wynik końcowy to 121:138 dla gości.

Patrzcie na to!

Jeszcze tylko wspomnę o dwóch graczach Jazz, którzy notowali, aż 30-punktowe zdobycze. Byli nimi Bojan Bogdanović – 31 punktów (7/10 za 3 :o) i Donovan Mitchell, który był zdobywcą 30 punktów.

W tytule także ujęliśmy Jaysona Tatuma, który był liderem w wyjazdowym meczu z Los Angeles Clippers. 22-letni niski skrzydłowy Celtów przez 40 minut spędzonych na parkiecie uzbierał 34 punkty (5/10 za 3), 7 zbiórek, 2 asysty i 4 przechwyty.

O zwycięstwie zespołu z Massachusetts zadecydowały dwa trafione rzuty wolne przez Kembę Walkera.

Poniżej prezentujemy obszerny skrót z tego spotkania.

Toronto Raptors wygrało na Brooklynie.. . Kevin Durant w tym meczu zagrał tylko 19 minut, ponieważ było zamieszanie w protokole COVID-19! Raptors poszli po swoje i dzięki bardzo dobrym występom swoich liderów zwyciężyli 123:117.

Najlepszy w ekipie z Toronto był Pascal Siakam, który zanotował 33 punkty, 11 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i blok oraz Kyle Lowry z linijką: 30 pkt, 5 zb, 7 ast, 2 stl.