Zion Williamson biceps
Informacje

Cały ciężar i odpowiedzialność na barki Ziona Williamsona

Więcej, więcej. Coraz częściej trener Pelicans, Stan Van Gundy każe oddawać piłkę w ręce Ziona Williamsona, którego nie są ważne tylko punkty, ale także decyzje.

ATLETA Z DUKE.

Zion Williamson vs Ben Simmons

Znamy predyspozycje, które posiada nr 1 draftu 2019 roku. Mowa tu umiejętnościach rozgrywającego u silnego skrzydłowego drużyny z Nowego Orleanu.

Zion Williamson doczekał się czasów, kiedy coraz więcej piłek trafia do niego i było to widoczne w piątkowym meczu z Philadelphia 76ers.

Trener pelikanów twierdzi, że to naturalne, widząc jego obecną formę oraz dominacje.

„To dla mnie naturalne.” – powiedział Zion po meczu, w którym odpowiedzialność spadła na jego barki. „Gram w kosza od 4. roku życia. Wciąż się uczę, ale pewne rzeczy wydaje mi się być oczywiste.”

Williamson był rozgrywającym, kiedy rozpoczynał naukę w liceum. Później nastąpił gwałtowny wzrost, który zmienił go z rozgrywającego w zawodnika na pozycjach podkoszowych. Jednak Zion wciąż posiada spore umiejętności gracza na jedynce.

„Chcemy dawać mu ciągłe możliwości rozwoju i zwiększać jego doświadczenie. Jest przyszłością tej ligi. Naprawdę, Zion potrzebuje być coraz częściej przy piłce, a my w tym sezonie to zapewniamy.” – powiedział Van Gundy.

Zadaniem całego front office’u Pelicans jest zbudowanie zespołu, który będzie potrafił z nim grać i podkreślać jego umiejętności.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like