Wyniki NBA 2021/22

Byki zjadły Lakers, Suns nieziemsko skuteczne

Znamy rezultaty spotkań, które odbyły się dziś w nocy. W najbardziej elektryzującym pojedynku Byki z Chicago pokonały we własnej hali Los Angeles Lakers 115:110.

Kapitalna kwarta DeRozana

DeMar Derozan w ostatniej kwarcie spotkania z Lakers zdobył, aż 19 punktów. Dzięki temu zapewnił wygraną ekipie z Chicago. Najbardziej doświadczony gracz Bulls zdobył 38 punktów. Dobrze zagrały także najważniejsze ogniwa drużyny Billy’ego Donovana: Lonzo Ball (19 PKT), Nikola Vucević (19), a także Alex Caruso (17).

Lakers właściwie sami proszą się o niepowodzenia. Oczywiście w meczu udziału nie wziął kontuzjowany Anthony Davis, ale LAL faulowali rywali, aż 25-krotnie, dodając do tego 19 strat. Kolejne sześć zostało dopisane na konto Russella Westbrooka.

Cały czas w gazie jest największa gwiazda ligi – LeBron James. Król tej nocy zagrał 39 minut i w tym czasie uzyskał 31 punktów (11/21), 14 zbiórek, 6 asyst, przechwyt i dwa bloki! To wino, które codziennie spożywa faktycznie jest lekiem na długowieczność 😉

Wyrównany wynik podtrzymywał także świetny strzelec grający z ławki – Carmelo Anthony. Na koncie weteran NBA – 21 punktów (7/17, 5/12 3P), 5 zbiórek, asysta, 2 przechwyty i 2 bloki.

AC bardzo swobodnie czuje się grając przeciwko swojej byłej drużynie. Akcja 2+1.

Nie pominę tego. Drugi mecz po powrocie do NBA zagrał Isaiah Thomas. „Mały twardziel” w 32 minutowym występie zaliczył 13 punktów, 2 zbiórki, asystę. Pięknie podążył za akcją Westbrooka.