Informacje

Buddy Hield przeskakuje Peję Stojakovicia

Nowym liderem klasyfikacji zdobytych trójek w historii Sacramento Kings zostaje Buddy Hield. 28-latek zepchnął z tronu legendę Kings – Peję Stojakovicia.

Pierwsza z sześciu trójek w meczu z Utah Jazz ustanowiła nowy rekord. Peja Stojaković do dzisiaj był najlepszym strzelcem trzypunktowym w historii klubu (1070).

Hield w pojedynku z Jazz oddał aż 15 rzutów zza łuku, 6 trafiło do celu, jednak Królowie musieli uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając 101:110. Był to wyjątkowy moment dla zawodnika pochodzącego z Bahamów, jak i klubu.

„Jestem bardzo skromny, Bóg mnie błogosławi. To niesamowite przeskakiwać takiego gościa jak Peję Stojakovicia, który jest legendą Sacramento.” – powiedział Hield. „Tak wiele zrobił dla koszykówki, Europejczyków. Kłamałbym, gdybym powiedział, że go obserwowałem, ale grałem nim w grach wideo. Nigdy nie myślałem, że będę w tym miejscu, bijąc jego rekord. To wielkie osiągnięcie.”

Dokonanie miało miejsce w ostatniej minucie pierwszej kwarty i zostało okraszone wielkim aplauzem w Golden 1 Center.

Ale to nie wszystko.

Buddy najszybciej w historii NBA uporał się z 1000 trójek. Osiągnął to w marcu tego roku. Potrzebował do tego 350 meczów. Poprzedni rekord należał do Stephena Curry’ego, ale gwiazda GSW potrzebowała 19 spotkań (369) więcej, aby dojść do tysiąca.

1 Komentarz

  1. […] wydawało się, że layup Anthony’ego Davisa zapewni Lakers zwycięstwo – nic z tego. Buddy Hield pod kryciem LeBrona Jamesa śmiesznie trafił za półdystansu. Królowi ręce […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like