Wyniki NBA

Bucks nie popuszczą. Siódmy mecz wyłoni finalistę

Drużyna Milwaukee Bucks pokonała we własnej hali – Brooklyn Nets, doprowadzając tym samym do ostatecznego, siódmego pojedynku, który wyłoni finalistę konferencji wschodniej.

Brooklyn Nets (3-3) – Milwaukee Bucks (3-3) – 89:104

Punkty za styl nie mają znaczenia w tak decydującej fazie, jaką bez wątpienia jest playoff. Liczy się przede wszystkim zwycięstwo zespołu. Również w szóstym pojedynku serii trafienia zza łuku gospodarzy nie przełożyły się na wynik (7/33 – 21%).

Liczy się rezultat, a tego potrzebował zespół Bucks. Tym samym doprowadzili do GAME 7, który wyłoni, kto zagra w finale konferencji wschodniej.

Khris Middleton osiągnął najlepszy występ w swojej karierze playoffs, osiągając 38 punktów (11/16, z czego 5/8 za 3), 10 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów. To dzięki jego trafieniom wyżej wymieniony procent zza łuku jest tak ‘wysoki’.

Największa gwiazda Milwaukee, Giannis Antetokounmpo zdobył 30 punktów, 17 zbiórek oraz 3 asysty. Greak Freek nie oddał ani jednego rzutu zza łuku. Swoje ważne punkty dołożył rzucający obrońca – Jrue Holiday. W dorobku 31-latka znalazło się 21 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty.

Antek po meczu powiedział.

“Nie rzuciłem dzisiaj trójki. Starałem się być po prostu agresywny. Być może były dwa, trzy zagrania, kiedy mogłem oddać rzut zza łuku, ale tak się nie stało.” – podkreślił.

“Lubię grać agresywnie. Wtedy atakuję obręcz i angażuję moich kolegów z drużyny. Wykorzystuję swoje mocne strony.”

Jeśli chodzi o Brooklyn to mamy problem.

Liderem zespołu ponownie był Kevin Durant, który już naprawdę ma sporo w nogach. W poprzednim meczu spędził na parkiecie całe 48 minut, dzisiaj – 40. W tym czasie KD zdobył 32 punkty, 11 zbiórek, 3 asysty.

“Nawet nie starałem się powtórzyć meczu nr 5. Po prostu chciałem wykorzystywać każde posiadanie. Byłem agresywny, wywierałem presję na obronie i staram się grać we właściwy sposób. Zdaje sobie z tego sprawę, że sam nie mogę wygrać meczu. To nie był nasz wieczór.”

James Harden także zagrał czterdziestkę, grając z urazem. W tym czasie brodacz zdobył 16 punktów, 5 zbiórek, 7 asyst i 4 przechwyty.

Ból głowy Steve’a Nasha wynika z braku Kyriego Irvina, który skręcił kostkę i nie wiadomo, czy będzie dostępny w meczu nr 7.

Przed połową czasu czwartej kwarty, Joe Harris zmniejszył prowadzenie Bucks do 82:77. Następnie Bucks powiększali przewagę, finalnie kończąc ten pojedynek przewagą 15 punktów.

Szkoleniowiec Nets na 4:45 do zakończenia spotkania ściągnął swoją pierwszą piątkę i dał pograć ławkowiczom, kalkulując, że przyda się siła i energia na GAME 7.

Decydujące starcie będzie miało miejsce na Brooklynie z soboty na niedzielę o godz. 2:30 polskiego czasu.