Informacje

Brooklyn za mocny dla Wojowników. Clippersi lepsi w derbach!

Start sezonu mamy za sobą. Inaugurację rozpoczęto spotkaniem na Brooklynie, gdzie miejscowi Nets podejmowali Golden State Warriors. Jednak w tym spotkaniu różnica była, aż nadto duża. Duet Irving (26 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty) – Durant (22 punkty, 5 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty i blok) wykonał kapitalną robotę. Dodatkowo sporo punktów, bo 20 dorzucił Caris LeVert ze skutecznością 3/5 zza łuku.

W ekipie z Oakland liderem była gwiazda na pozycji rozgrywającego – Stephen Curry, który zdobył 20 punktów, 4 zbiórki i 10 asyst i 2 przechwyty, ale również trzykrotnie tracił piłkę. Dodatkowo sporo punktów dla gości dorzucił rookie – James Wiseman (19) i był to naprawdę dobry występ młodego gracza.

Wynik końcowy: Brooklyn Nets – Golden State Warriors 125:99

Drugie i ostatnie spotkanie w dniu dzisiejszym to derby Los Angeles. Tutaj mamy „niespodziankę”, ponieważ Lakers nie zdołali pokonać LAC. Cały zespół zagrał bardzo równo, a liderem Clippers był Paul George zdobywca 33 punktów (5/8 za 3). Kawhi Leonard pomimo zdobyczy 26 punktów nie może pochwalić się formą rzutową. Jego wynik to 38,5% z gry (10/26). Dobrze również poradził sobie nowy nabytek – Serge Ibaka. 15 punktów i dobra gra w defensywie.

Wszystkie oczy kierowane były na LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa. Łącznie zdobyli 40 punktów: LBJ – 22, AD – 18. To jednak za mało, aby pokonać równy zespół Clippers. Należy jednak pochwalić Montreza Harrella, do niedawna zawodnika gości. Ten w swoim 32 minutowym występie zanotował 17 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty.

Wynik końcowy: Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers 116:109

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like