Informacje

Brandon Boston Jr. z życiówką i honorami dla przyjaciela

Żółtodziób w barwach Los Angeles Clippers – Brandon Boston Jr. dzisiejszej nocy zanotował rekord w swojej, jakże krótkiej karierze w NBA. W meczu z Boston Celtics zdobył 27 punktów w zaledwie 25 minut!

20-latek pochodzący z Georgii poprowadził Clippers do zwycięstwa nad Celtami 114:111. Zastąpił kontuzjowanego Paula George i zrobił to perfekcyjnie. Był niesamowicie skuteczny, ponieważ trafił 9 z 13 oddanych rzutów (69%), w tym 5/8 zza łuku (62%).

Po meczu Boston powiedział, że swój dzisiejszy wysiłek dedykuje zmarłemu koledze z drużyny Uniwersytetu Kentucky – Terrence’owi Clarkowi, rodowitemu bostończykowi. Niestety zginął w wypadku samochodowym w kwietniu tego roku.

Byłby zachwycony. Z promiennym uśmiechem na twarzy powiedziałby: Mówiłem Ci. Jesteś najlepszym koszykarzem na świecie. Po prostu idź dalej. – odpowiedział gracz Clippers na pytanie, co powiedziałby jego zmarły koleżka.

Taka była nasza relacja. Zawsze naciskał na mnie, abym był najlepszą wersją samego siebie. Zawsze o tym pamiętam. Pochodził z Bostonu, chciał grać w tym zespole.

Pojedynek z Celtics był dla Bostonu bardzo ważny, ponieważ Clarke zawsze marzył o grze dla ekipy z Massachusetts.

Sam klub również pamięta o nim. Jeden z zawodników, Jaylen Brown uczestniczył w odsłonie hali, która została nazwana jego imieniem i nazwiskiem: „Terrence Clarke Memorial Gym” w Vine Street Community Center.

Brandon Boston Jr. będzie miał okazję po raz kolejny udowodnić swoją wartość w sobotnim meczu z Orlando Magic. Mecz ten będzie transmitowany na antenie Canal+ Sport 2 o godz. 21:30.

Fotografia główna: AP

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like