Informacje

Bolesna rozłąka Lou Williamsa z Clippers

Lou Williams nie był pewien, w jakim kierunku zmierza jego kariera, kiedy cztery lata temu podpisywał kontrakt z Los Angeles Clippers.

To uczucie powróciło, kiedy w zeszłym tygodniu ekipa z LA wysłała go do Atlanty.

Właściwie to 34-letni weteran NBA był zaskoczony, ponieważ jego kariera ponownie nabrała wiatru w żagle, kiedy grał w ekipie prowadzonej od niedawna przez Tyrona Lue.

Najlepszy strzelec wszech czasów grający z ławki przeprowadził szereg rozmów ze swoją rodziną, przyjaciółmi i kolegami z drużyny przed podjęciem decyzji, czy kontynuować karierę czy przejść na koszykarską emeryturę.

Lou Williams dał jasny przekaz.

„Nadal czuję, że mogę grać na wysokim poziomie.” – no i wszystko jasne.

Byłego już zawodnika Clippers boli rozłąka z bliskimi przyjaciółmi, a jednym z nich był Patrick Beverley, który razem z nim trafił do ekipy z Los Angeles w 2017 roku.

Najlepsi kumple w Clippers - Lou Williams i Patrick Beverley

„To po prostu boli. Chodzi o szczerość.” – powiedział Lou podczas wideokonferencji z dziennikarzami, po tym jak został sprzedany przed zamknięciem okienka transferowego.

„Odbyłem kilka szczerych i emocjonalnych rozmów z kolegami z drużyny po wymianie, jak również z Pat’em. Pat (Beverley) zadzownił do mnie pewnego dnia, trochę przejęty, że moja szafka jest pusta.”

„Ja i Patrick byliśmy najdłużej w tej drużynie (4 lata). Byliśmy w zespole, który nie spodziewał się gry w play-offach, a dzięki nam walczyliśmy z Golden State. Stanowiliśmy trzon ekipy. Myślałem o wielu rzeczach. Włożyliśmy wiele serca w grę i „wychowanie” młodych graczy takich jak: Gilgeous-Alexander, Terance Mann czy Ivica Zubac. Daliśmy im dużo pewności siebie.”

„Byliśmy z tego bardzo dumni. To się skończyło, nadszedł czas, aby iść dalej.” – podkreśla Williams.

W sezonie 2017/2018, Lou uzyskiwał najlepsze wyniki indywidualne w karierze, a jego średnia meczowa wynosiła: 22,6 punktu, 2,5 zbiórki, 5,3 asysty.

2 Komentarze

  1. […] Trae Young – 32 pkt, 7 zb, 10 ast ; Bogdan Bogdanović – 18 pkt, 4 zb, 2 ast, 2 stl ; Lou Williams – 13 pkt, 2 […]

  2. […] NBA w barwach jastrzębi – Lou Williams powiedział, że błagał Younga, aby nie spudłował ostatniego […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like