Silny skrzydłowy trafił na Brooklyn
Informacje

Blake Griffin o wyborze Nets: „Oni potrzebowali silnego skrzydłowego.”

Blake Griffin miał wiele możliwości, po tym jak Detroit Pistons wykupili jego kontrakt. Jednymi z zainteresowanych byli Lakers, Bucks czy też wybrane Nets.

WYBRAŁ BROOKLYN.

Dlaczego? Odpowiada weteran NBA.

„Potrzebowali silnego skrzydłowego. Zawsze szanowałem Steve Nasha i zawodników w jego drużynie. Sean Marks wykonał tam świetną robotę. To była trudna decyzja, ale chciałem być w drużynie, która powalczy o najwyższe cele.” – podkreśla Blake.

Przede wszystkim Griffin będzie otrzymywał minuty jako zmiennik Kevina Duranta, a także być może jako niska piątka. Tak jak w przypadku Jeffa Greena, Nets będą eksperymentować.

Jednak jest jeszcze inny powód, dla którego wybrał ekipę z Nowego Jorku.

„Moim jedynym celem jest pomoc w zdobyciu mistrzostwa NBA. Jest to scenariusz bardzo realny, niż w poprzednich latach, kiedy grałem w innym zespole. Właśnie dlatego przybyłem do Brooklynu.”

W tym sezonie 2020/2021, Blake Griffin grał w zespole Detroit Pistons (2018-2021), w którym zdobywał średnio 12,3 punktu, 5,2 zbiórki, 3,9 asysty na mecz, a swój najlepszy występ zanotował 27 .12.2020 vs Cavaliers, uzyskując 26 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Zabrali również głos obecni gracze sieci, pierwszym z nich James Harden.

„W grę nie wchodziły pieniądze, ponieważ gdyby miały znaczenie to zostałby w Detroit. Chce wygrywać i mieć możliwość grać z najlepszymi. Zakładam, że jest to powód, dla którego dołączył do naszej ekipy.”

3 Komentarze

  1. […] i jest. Blake Griffin oficjalnie rozegrał swoje pierwsze spotkanie w barwach ekipy Brooklyn Nets. W Miami – rzeź, […]

  2. […] mi się w końcówce Griffin. Właściwie wrócił “stary” Griffin. Proszę spojrzeć […]

  3. […] miesiące temu, Blake Griffin pożegnał się z Detroit Pistons i podpisał kontrakt z Brooklyn […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like