Informacje

Blake Griffin kluczowym graczem Brooklyn Nets?

Trzy miesiące temu, Blake Griffin pożegnał się z Detroit Pistons i podpisał kontrakt z Brooklyn Nets.

Griffin kluczowym graczem Nets w Playoffach?

Jest ogromna zmiana. Już w trzecim meczu w barwach Nets, Griffin powrócił do Little Caesars Arena, by grać ze swoim byłym klubem – Detroit Pistons. Jeden z najlepszych dunkerów ligi pomógł zwyciężyć drużynie z Nowego Jorku 113:111. Blake zanotował świetny występ. W ciągu 20 minut zdobył 17 punktów (5/8, z czego 2/2 zza łuku), 3 zbiórki i 2 asysty.

Przede wszystkim zapakował dwie piłki w tym pojedynku, których nie robił przez 20 spotkań bieżącego sezonu z Pistons. W drugiej połowie spotkania zwabił Isaiaha Stewarta, aby ten został wyrzucony za faul techniczny. W czwartej kwarcie pchnął Saddiq Bey’a, po tym, jak debiutant wykonał wsad, jednak wcześniej sędzia gwizdnął przewinienie popularnego BG32.

blake griffin dunk

To był początek drogi, jaką przebył Blake. Pięciokrotny uczestnik All-Star wygląda na odbudowanego w szeregach Nets, a dodatkowo stał się kluczowym zawodnikiem zespołu w NBA Playoffs.

Po wykupieniu kontraktu, nie wiadome było, co stanie się z 32-letnim silnym skrzydłowym.

Od tego czasu udowodnił, że nadal może być bardzo produktywny, a okazuje się, że jego rola w BK jest istotna.

W 26. meczach Nets sezonu zasadniczego 2020/2021, Blake notował średnio 10 punktów, 4,7 zbiórki, 2,4 asysty na mecz (przyp. w Detroit: 12,3 pkt, 5,2 zb, 3,9 ast). Grając mniej minut w drużynie prowadzonej przez Steve’ego Nasha, Griffin gra znacznie skuteczniej.

• Nets: 49,2 – FG%, 38,3 – 3P%, 78,2 – FT%
  • Pistons: 36,5 – FG%, 31,5 – 3P%, 71 – FT%

18 punktów, 14 zbiórek, 2 przechwyty i cztery trójki byłego gracza m.in.  Clippers przeciwko Milwaukee Bucks w pierwszym meczu półfinałowym konferencji wschodniej pokazały, jak może być cenny. Nets ustawili go na pozycji środkowego i był to jego pierwszy mecz półfinałowy od 2015 roku.

“Myślę, że kiedy dołączałem do drużyny, jedną z rzeczy, którą mogłem wnieść była fizyczność i kilka takich zagrań.” – powiedział. “Trzeba wypełnić dziury.”

Patrząc z perspektywy, kiedy Blake grał w Detroit, obecnie wygląda jak on we własnej skórze. Jest bardzo ważnym zawodnikiem zespołu.

Wielu reporterów wiedziało, że stać go na odrodzenie, jednak potrzeba było wielu zmian, a przede wszystkim zespołu. Uważano, że BG nie chce już grać w drużynie z Michigan.

“Przez dwa lata nie słyszałem zbyt wielu pozytywnych komentarzy i słusznie.” – stwierdził po sobotnim zwycięstwie. “To szalone, ale jestem bardzo wdzięczny za szansę i okazję, jaką otrzymałem.”

Teraz koszykarze Brooklyn Nets przenoszą się do Wisconsin, aby stoczyć dwa mecze w hali Milwaukee Bucks. Mecz nr 3 odbędzie się dzisiejszej nocy o godz. 1:30 i będziecie mogli Państwo obejrzeć go na antenie Canal+ Sport.