Informacje

Biografia Drazena Petrovicia ukaże się w 2023 roku

Film biograficzny o zmarłym Drazenie Petroviciu planowany jest w 30. rocznicę jego śmierci.

Amerykański tygodnik Variety podał informację o biografii legendarnego Chorwata.

To nie jest kolejny film sportowy, ale dramat, który opowiada fenomenalnym duchu walki i geniuszu Drazena Petrovicia, który eksplodował na parkietach NBA. – wyjaśnił chorwacki reżyser Danilo Serbedzija.

Obecnie trwają castingi do ekranizacji, a wersja robocza nosi nazwę „Higher Force – The Drazen Petrovic Story”. Scenariusz został napisany przez urodzonego w Zagrzebiu, a produkowany przez Ljubo Zdjelarevica oraz Ivora Sibera.

Według producentów wielu graczy NBA oddało hołd Petroviciowi. Lebron James opisał go jako najlepszego międzynarodowego gracza wszech czasów, natomiast Reggie Miller stwierdził, że „zalazł mu za skórę”.

Legenda Michael Jordan również rywalizował z popularnym Mozartem.

Gra z nim była ekscytująca. Za każdym razem, kiedy graliśmy grał agresywnie. W przeszłości mieliśmy kilka wspaniałych bitew.

Sceny będą kręcone w Chorwacji, Niemczech i USA. Nastąpi to w przyszłym roku. Film ukaże się w 2023 roku, w 30. rocznicę jego śmierci.

Drazen Petrović zginął w wypadku samochodowym w czerwcu 1993 roku. Miał 28 lat. W swojej karierze NBA rozegrał 290 spotkań, trzy sezony w New Jersey Nets (195), dwa Portland Trail Blazers (95). Dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Euroligi (1986, 1987) z Ciboną.

Po jego śmierci Nets zastrzegli koszulkę z numerem 3, a hala Cibony została nazwana jego imieniem i nazwiskiem.

Fotografia główna: NBA.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like