Informacje

Bickerstaff: „To była dla nas cenna lekcja.”

Koszykarze Cleveland Cavaliers pomimo dobrego startu ponieśli porażkę w pojedynku z Los Angeles Lakers 101:113. Mecz podsumował szkoleniowiec Cavs – J.B. Bickerstaff.

„Myślę, że to była dla nas cenna lekcja.” – powiedział trener Cavaliers. „Kiedy grasz z drużyną tego kalibru, nie możesz popełniać tego typu błędów, ponieważ oni to wykorzystają. Nie do końca graliśmy dobrze w defensywie . Pozwoliliśmy im na oddanie rzutów. Mamy materiał do analiz, wyciągniemy wnioski.”

Debiutant NBA, Evan Mobley zanotował rekord kariery, zdobywając 23 punkty (10/16), 6 zbiórek i 3 asysty. Wszystkiemu przyglądał się były trener z college’u – Andy Enfield.

„Czuję, że dość szybko przyzwyczajam się do NBA.” – powiedział Mobley. „Łapię się jeszcze na wielu rzeczach. Myślę, że im więcej meczów rozegram, będę stawał się lepszy i czuł bardziej komfortowo.”

Ricky Rubio oraz Darius Garland zdobyli po 18 punktów. Najlepszy mecz w barwach Cavs zanotował także Lauri Markkanen. Fin może pochwalić się dorobkiem 17 punktów (13 w pierwszej połowie).

Kawaleria zaczęła bardzo mocno, zmuszając zespół Lakers do 10 strat w pierwszej kwarcie pojedynku. Następnie drużyna Franka Vogela ograniczyła swoje błędy i zaczęła znacznie lepiej czytać obronę gości.

„Grali bardziej agresywnie, a my straciliśmy trochę koncentrację.” – powiedział Rubio o grze w drugiej połowie. „Są naprawdę dobrą drużyną. Drużyną mistrzowską. Kiedy grasz przeciwko takiemu zespołowi, musisz być doskonały. Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Różnica dzisiejszej nocy była widoczna w ostatniej kwarcie.”

3 Komentarze

  1. […] „To niesamowite środowisko. Ich kibice są wyjątkowi. Garland pokazał sporą dojrzałość. Stanął, a co najważniejsze trafił dwa rzuty wolne, kiedy fani szaleli na trybunach. Nie złożyliśmy broni, walczyliśmy. Graliśmy do końca i nie myśleliśmy już o podróży do Nowego Jorku. Jestem bardzo dumny z walki i zaangażowania dzisiejszej nocy, choć nie jest to łatwe wygrać z tak dobrym zespołem.” – powiedział trener Cavs, J.B. Bickerstaff […]

  2. […] „To niesamowite środowisko. Ich kibice są wyjątkowi. Garland pokazał sporą dojrzałość. Stanął, a co najważniejsze trafił dwa rzuty wolne, kiedy fani szaleli na trybunach. Nie złożyliśmy broni, walczyliśmy. Graliśmy do końca i nie myśleliśmy już o podróży do Nowego Jorku. Jestem bardzo dumny z walki i zaangażowania dzisiejszej nocy, choć nie jest to łatwe wygrać z tak dobrym zespołem.” – powiedział trener Cavs, J.B. Bickerstaff […]

  3. […] J.B. Bickerstaffa potrzebował kilku minut, aby puściła rdza. Następnie nabrał wiatru w żagle i coraz bardzie […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like