ben simmons dpoy 2021
Informacje

Ben Simmons elitarnym obrońcą. Doc Rivers chwali swojego rozgrywającego

Ben Simmons – defensive player of the Year? Pomimo prawie 20-punktowej przewagi na początku czwartej kwarty, Philadelphia 76ers dała się dogonić Bykom i musiała ponownie sięgnąć po graczy pierwszej piątki.

To dało im zwycięstwo 106:94 w meczu rozgrywanym w Chicago.

Była to w dużej mierze świetna gra w obronie rozgrywającego Sixers – Bena Simmona.

Jednym z tych momentów było przechwycenie piłki przez Simmona, kiedy Bulls wznawiali grę z boku boiska. Całą akcję zakończył wsadem.

Właśnie to podkreśla, jak bardzo Ben zasługuje na nagrodę najlepszego defensywnego gracza w tym sezonie.

„Powiem jeszcze raz, że nie zamierzam brać udziału w debacie, kto powinien otrzymać ten tytuł, ale nie ma lepszego obrońcy w lidze.” – podkreślił Doc Rivers. „Właściwie dzięki temu przechwytowi mecz się zakończył.”

Simmons musiał w tym sezonie kryć różnych graczy m.in. LeBrona Jamesa, Jamesa Hardena czy Jaysona Tatuma. To pokazuje, jak elitarnym obrońcą jest gracz 76ers.

Ben Simmons guard James Harden 2021

„Nie wiem, ile razy to robił. Mówimy o różnych typach graczy, szybkich, dużych rozmiarów. Myślę, że jego wielkim atutem jest siła, która zaskakuje wielu graczy, których kryje. Jest świetny.”

Dodatkowo podkreślę, że Benek osiąga średnio 1,7 przechwytu na mecz.

2 Komentarze

  1. […] Bena Simmonsa wciąż trwa. Sam zawodnik w dniu wczorajszym poprosił klub o […]

  2. […] 76ers, Ben Simmons, jest jednym z najbardziej utalentowanych i utytułowanych graczy w lidze. Jego życiorys jest […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like