Wyniki NBA 2021/22

Ayton wsadem zakończył spotkanie! Drugie zwycięstwo Suns

Niesamowita ostatnia akcja spotkania, dzięki wsadowi Deandre Aytona postawiła Los Angeles Clippers w znajomej sytuacji.

DEANDRE AYTON!

Los Angeles Clippers (0-2) – Phoenix Suns (2-0) – 103:104

Dzisiejsze zwycięstwo Suns dało prowadzenie w finale konferencji zachodniej 2:0, jednocześnie słońca są trzecim zespołem, który stawia Clippers w takiej sytuacji.

Na 0,9 sekundy do zakończenia spotkania, Jae Crowder wyrzucił piłkę w kierunku centra Deandre Aytona, ten wyskakując złapał piłkę i wykonał wsad! Co prawda Clippers pozostało jeszcze 0,7, a piłkę wznawiali od własnego kosza. Niestety nie starczyło im czasu na oddanie rzutu.

Paul George zapewniał LAC walkę o zwycięstwo w tym pojedynku. Dzięki jego trafieniu, Clippers prowadzili 103:102 na 21,8 sekundy przed końcem meczu.

Piłka była w posiadaniu Phoenix, a piłkę stracił Devin Booker. Gospodarze musieli faulować, a na linii rzutów wolnych stanął PG i … obu nie wykorzystał.

Pięciu graczy zespołu z Arizony notowało zdobycze dwucyfrowe. Najlepiej punktującym był Cameron Payne (29), następnie Deandre Ayton (24), Devin Booker (20), Dario Sarić (11) oraz Cameron Johnson (11).

Wyżej wspominany PG był liderem zespołu z Los Angeles, zdobywając 26 punktów. Swoje ważne trafienia notowali także: Reggie Jackson (19), Ivica Zubac (14), Luke Kennard (10).

Clippers doskonale znają smak 0-2. We wcześniejszych rundach ogrywali Dallas Mavericks i Utah Jazz. Dokładnie nie wiadomo, czy CP3 wróci na trzeci pojedynek finałów zachodu. Jak widzimy, Suns dobrze dostroili się bez niego.

GAME 3 odbędzie się w Staples Center z czwartku na piątek o godz. 3:00, a Polscy kibice NBA będą mogli obejrzeć go na żywo w Canal+ Sport.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like