Anthony Edwards dunk vs Warriors
Informacje

Anthony Edwards musowo debiutantem roku. Towns nie zamierza dyskutować

Środkowy Minnesota Timberwolves – Karl-Anthony Towns, stwierdził, że jego kolega z drużyny Anthony Edwards zasługuje na tytuł debiutanta roku.

Anthony Edwards Rookie Of The Year 2021

Wraz z końcem sezonu, coraz większy szum w debatach od odnośnie tytułów, w tym debiutanta roku. W zeszłym sezonie wybór był spójny – Ja Morant, w tym, nie ma wyraźnego faworyta.

Na początku sezonu najczęściej mówiono o obrońcy Charlotte Hornets – LaMelo Ball’u, którego jednak kontuzja nadgarstka wykluczyła na 21. spotkań.

To z pewnością otworzyło drzwi na sam szczyt 19-latkowi z Minnesoty.

Od czasów All-Star, Edwards osiąga średnio 23,7 punktu, 5,5 zbiórki, 3,2 asysty, 1,5 przechwytu w ostatnich 31. meczach.

W środę wyrównał swój rekord kariery (42 – vs Grizzlies), który ustanowił 18 marca 2021 roku, zdobywając 42 punkty w pojedynku z Phoenix Suns.

Piątkowej nocy, popularny 'Ant-Man’ zdobył 25 punktów (przeciwko Heat) i był to jego 17. mecz w sezonie, w którym uzyskiwał co najmniej wyżej wymienioną wartość tej statystyki.

Opierając się na tych statystykach, Towns uważa, że Edwards jest zdecydowanym faworytem w wyścigu o tytuł ROTY.

„Mówię to od pierwszego dnia: dokonaliśmy właściwego wyboru. Myślę, że nie ma wątpliwości, kto powinien być numerem 1 draftu. Nie chcę, aby zostało to przeoczone. Jednym z powodów, dla którego jest liderem o tytuł debiutanta roku to statystyki. Rozegrał wiele spotkań z wynikiem 20+ punktów. Żaden inny rookie nie zdobył takiego szacunku w tej lidze.”

Anthony Edwards Karl-Anthony Towns Minnesota Timberwolves

„Nie ma nikogo z pierwszoroczniaków, który kręci dwudziestopunktowe zdobycze. Nie chcę słyszeć o innych pierwszoroczniakach. Nie kieruje się rozgłosem, patrzę na statystyki.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like