anthony davis z kontuzja pachwiny
Informacje

Anthony Davis z kontuzją pachwiny. Zagra w meczu nr 5?

We wczorajszym GAME 4 pomiędzy Lakers – Suns, Anthony Davis nabawił się kontuzji pachwiny. Jego występ w meczu nr 5 jest niepewny.

LAKERS POTRZEBUJĄ GO JAK TLENU

Phoenix Suns wykorzystali nieobecność na boisku Anthony’ego Davisa, który pod koniec drugiej kwarty, spadając doznał urazu pachwiny. Wtedy to Słońca zanotowali RUN 14-4 i utrzymali przewagę do końca spotkania. Tym samym zespół z Arizony wyrównał stan rywalizacji (2-2).

W protokołach przedmeczowych przy nazwisku silnego skrzydłowego Lakers widnieje status Day-to-Day.

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że zespół z Los Angeles potrzebuje Davisa, który wraz z LeBronem na boisku są w stanie poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Bez niego? Wątpię.

Drużyna Phoenix Suns gra równo, a coraz lepiej na pozycji centra radzi sobie Deandre Ayton.

Jak dowiadujemy się z oficjalnych źródeł, kontuzja powoduje ból podczas biegania i skakania, tym samym może bardzo szybko zwiększyć skalę kontuzji.

Naciągnięcie pachwiny występuje w lewej nodze Davisa.

AD w trzech pierwszych meczach serii zdobywał średnio 27 punktów, 9,3 zbiórki na mecz. Dodatkowo gwiazda LAL jest najlepsza w defensywie.

Frank Vogel będzie musiał zwiększyć liczbę minut gry Andre Drummonda oraz Marca Gasola. Całkiem możliwe, że bardzo pomocny będzie Markieff Morris.