Informacje

Anthony Davis sfrustrowany brakiem podań od Dennisa Schrodera

Anthony Davis nie ukrywał niezadowolenia z faktu, że Dennis Schroder bardzo rzadko dogrywał do niego piłkę, kiedy grali razem.

Bądźmy precyzyjni. Rajon Rondo wrócił do zespołu LA i statystyki dostarczania piłek do Davisa w porównaniu do Schrodera wyglądają następująco:

  • Rondo (2019/20) – 4,3 asysty
  • Schroder (2020/21) – 2,1 asysty

AD zauważył, że Rajon dwa razy częściej dogrywał piłkę do centra Lakers. Wracając do sezonu, w którym grał były gracz m.in. Boston Cetlics, Davis czuł frustrację, że nie otrzymuje tak duże ilości zagrań.

Rondo z Davisem potrafią bardzo dobrze grać razem. Ta współpraca dobrze zawiązywała się również, kiedy obaj bronili barw New Orleans Pelicans. Dennis nie jest takim samym graczem co Rajon.

Ale to nie wszystko.

Lakers zdobywali o wiele więcej punktów, gdy Schroder i Davis byli na parkiecie. Różnica wynosi, aż o 10,8 punktu więcej. Przede wszystkim Niemiec jest dużo lepszym punktującym.

Jeszcze wyraźniejsza była ta różnica grając razem z LeBronem:

  • Rondo, Lebron, Davis – 92,6
  • Schroder, LeBron, Davis – 116,3

Teraz sytuacja jest zdecydowanie inna. Ekipa prowadzona przez Franka Vogela ma w swoich szeregach gościa, który dostarczy wielu punktów. Jest nim Russell Westbrook.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like