Informacje

Alperen Sengun: „Postaram się zostać legendą NBA.”

Alperen Sengun ma wielkie marzenia i słusznie.

Debiutant w barwach Houston Rockets – Alperen Sengun ma bardzo duże ambicje, które obejmują osiągnięcie legendarnego statusu, zarówno w Rockets, jak i NBA.

„Postaram się zostać legendą Rockets, jak i całej ligi.” – powiedział Sengun.

Dodatkowo turecki center dodał, że chciałby stać się inspiracją dla innych koszykarzy, tak jak najlepsi tureccy gracze mięli wpływ na rozwój jego kariery.

„Mam nadzieję, że w przyszłości ludzie będą patrzeć na mnie tak, jak ja spoglądałem na moich tureckich poprzedników.”

19-latek został MVP ligi tureckiego w 2021 roku, ale także już od początku widzimy, jak duże wrażenie na wszystkich robi podczas występów w lidze letniej.

Dwumetrowiec rozpoczął swoją przygodę z NBA od double-double, uzyskując w meczu z Cleveland Cavaliers – 15 punktów, 15 zbiórek oraz 4 bloki.

Jego kolejny występ był jeszcze bardziej w zdobycz punktową. Na koncie rookie Rockets widniało 21 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty, przechwyt oraz 4 bloki!

Sengun został wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 16. przez Oklahomę City Thunder. Następnie oficjalnie został wytransferowany do Houston.

1 Komentarz

  1. […] Christian Wood – 19 pkt, 19 zb ; Kevin Porter Jr. – 16 pkt, 3 zb, 4 ast, 3 stl ; Alperen Sengun – 15 pkt, 12 zb, 3 […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like