Wyniki NBA

36 punktów Leonarda, Lakers wyszarpało zwycięstwo!

Ufff… za nami kolejna noc pełna emocji. Trzeba przyznać, że dzisiaj w trzech spotkaniach wynik do ostatnich sekund wisiał na włosku. Los Angeles Lakers trzeci mecz z rzędu wygrało po dogrywce, a po raz drugi z Oklahoma City Thunder 114:113.

Lakersi po dwóch kwartach przegrywali z Oklahomą 57:67. W kolejnych dwóch gonili zespół Thunder i doprowadzili do dogrywki. W zasadzie Luguentz Dort mógł pozbawić jakichkolwiek szans zespół Franka Vogela na overtime, jednak nie trafił zza łuku.

W dogrywce minimalnie lepsi gospodarze, a niepewność rozwiał LeBron James, który przy posiadaniu OKC przechwycił piłkę i zawodnicy gości nie zdołali już zająć jakiejkolwiek dogodnej pozycji do rzutu.

Król NBA – LeBron James w tym spotkaniu zdobył 25 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty.

W ekipie Thunder należy wyróżnić trzech graczy: Al Horford (25 pkt, 8 zb, 8 ast, 4 stl, 1 blk), Kenrich Williams (24 pkt, 6 zb, 2 ast, 3 stl) oraz Hamidou Diallo (15 pkt, 13 zb, 5 ast).

Drugi zespół z Los Angeles – Clippers poradzili sobie w Minnesocie z miejscowymi Timberwolves, wygrywając 119:112, a najlepszym graczem w tym spotkaniu był Kawhi Leonard, który zdobył 36 punktów (5/6 za 3!), 8 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty i blok.

W odniesieniu zwycięstwa bardzo pomógł najlepszy rezerwowy Lou Williams, który na swoim koncie zgromadził 27 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty.