Wyniki NBA 2021/22

30. zwycięstwo Phoenix Suns, triple-double Chrisa Paula, kciuk w dół Randle’a

Koszykarze Phoenix Suns wygrali po raz 30-ty w tym sezonie. W nocy pokonali Los Angeles Clippers 106:89.

Triple-double Chrisa Paula

Obecnie najlepszy zespół w tym sezonie NBA – Phoenix Suns zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Są pierwszym zespołem, który ma na swoim koncie 30 wygranych. Byłoby inaczej, gdyby Warriors uporali się na wyjeździe z Pelikanami, jednak tak się nie stało.

CP3 osiągnął triple-double, zdobywając 14 punktów, 13 zbiórek i 10 asyst. Jak zwykle 36-letni Paul w ostatnich minutach meczu grał kapitalnie, a to pomogło zamknąć ten mecz. Trafił kluczową trójkę i miał pięć asyst w czwartej kwarcie.

Największym problemem niektórych zespołów jest to, że nie wiedzą do kogo chcą zagrywać. – powiedział. Myślę, że my dobrze to wyczuwamy. Wiemy, jakie są nasze ulubione sztuczki.

Suns wyprzedzili Golden State o jedno zwycięstwo. Wygrali trzy mecze z rzędu, a cztery z pięciu ostatnich. Mimo problemów kadrowych ich gra była na wysokim poziomie. Pamiętamy, że przez dłuższą chwilę nie grał Devin Booker.

Myślę, że zawodnicy wykonali naprawdę dobrą robotę. Mamy niesamowitą defensywę, a to nam bardzo pomaga. – stwierdził Monty Williams.

Weteran NBA wygląda na 26-latka, a nie na oficjalnie dziesięć lat starszego. Robi wszystko, aby utrzymać Suns wśród elity. Jego dzisiejsze 13 zbiórek było najwyższym wynikiem w karierze. CP3 rozegrał 1128. spotkań NBA w sezonie zasadniczym.

Cameron Johnson zanotował rekord kariery, zdobywając 24 punkty. Równie dobrze zaprezentował się Jalen Smith, który przez problemy kadrowe spowodowane COVIDem otrzymuje więcej minut. Center Słońc uzyskał 19 punktów oraz 14 zbiórek.

Bawimy się grając razem. – wyjawił Johnson. To zaczyna się zazębiać.

Co oznacza kciuk w dół Juliusa Randle’a?!

Zrobił to we własnej hali, Madison Square Garden. Szaleństwo.

Ekipa New York Knicks wróciła do meczu z Boston Celtics, bowiem gospodarze przegrywali już różnicą 25-punktów. Zdołali jednak uporać się z rywalem, wygrywając 108:105. Jednak lider zespołu – Julius Randle nie był zadowolony.

W połowie czwartej kwarty Julius wykonał lay-up. Wracając pod własny kosz pokazał fanom, którzy wykrzykiwali jego imię – kciuk w dół.

fotografia: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Zapytany po meczu, jaką wiadomość chciał przekazać kibicom, Randle nie przebierał w słowach.

Zamknij się kur*a.

Ta gestykulacja w kierunku fanów była spowodowana tym, że buczeli przez pierwsze dwie kwarty czwartkowej konfrontacji, kiedy Knicks srogo przegrywali.

W meczu świetnie pokazał się francuski snajper – Evan Fournier, który podczas 42 minutowego występu zdobył 41 punktów (15/25, 10/14 3P), 8 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok. To najlepszy wynik w karierze doświadczonego gracza.

A to RJ Barrett zagwarantował zwycięstwo Nowojorczykom. Jest właścicielem Game-Winnera!