Wyniki NBA 2021/22

21 punktów Klaya Thompsona, Warriors ograli Pistons, Wilki zwyciężyli w MSG

Po ciężkich czterech meczach wyjazdowych, koszykarze Golden State Warriors powrócili do San Francisco i dzisiejszej nocy pokonali we własnej hali Detroit Pistons 102:86.

Natychmiast do pracy zabrali się Splash Brothers. W pierwszej połowie Stephen Curry i Klay Thompson zdobyli 31 punktów, trafiając łącznie siedem trójek. Andrew Wiggins dodał swoje 13 punktów, a zespół Golden State prowadził już różnicą 28-punktów!

Drużynę do zwycięstwa poprowadził wcześniej wspominany Klay, który zakończył mecz z rekordową ilością punktów w tym sezonie – 21 (6/13, 3/8 3P). Dołożył także 3 zbiórki, 4 asysty i 2 przechwyty.

Po raz pierwszy w pierwszej piątce wystąpił Jonathan Kuminga. Rookie GSW osiągnął double-double, zdobywając 12 punktów oraz 10 zbiórek w 25 minut. Wojownicy przytrzymali jedynkę draftu 2021 roku – Cade’a Cunninghama, który rzucił tylko 8 punktów (3/10).

Ekipa Steve’a Kerra dzięki tej wygranej poprawiła swój rekord do 32-12.

Wolves skradli noc w MSG

Karl-Anthony Towns wysforował Minnesotę na prowadzenie, bowiem zaliczył akcję trzypunktową. Trafił layupa i był faulowany przez Juliusa Randle’a. Wykorzystał rzut osobisty, a tablica świetlna wyświetlała wynik 111:109. Piłka była po stronie gospodarzy z Nowego Jorku. Faulowany został lider Knicks – Randle. Niestety nie wykorzystał jednego z dwóch rzutów osobistych, a Wolves pozostali na prowadzeniu, którego nie oddali już do końca meczu. Wilki zwyciężyły w Madison Square Garden 112:110.

Najwięcej punktów w ekipie gości zdobył Anthony Edwards – 21. Oczko mniej zdobył center MIN – KAT. Ważne 17 punktów dołożył D’Angelo Russell.

Przejdźmy do Knicks. Po 9-cio meczowej nieobecności zagrał Kemba Walker, który zmagał się z bólem w lewym kolanie. Rozgrywający uzyskał 19 punktów. Nieco więcej notowali: Evan Fournier – 27, a Julius Randle – 21.