lebron james salary
Informacje

10 najlepiej zarabiających graczy NBA według Forbesa

Magazyn Forbes opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających graczy NBA. Na szczycie tego zestawienia znajduje się LeBron James.

Zawodnik Los Angeles Lakers wykracza już poza samą ligę. Nie tylko ze względu na to co osiągnął na boisku, ale dlatego, że stworzył tak silną markę, która zbija jeszcze więcej.

37-letnia gwiazda uplasowała się na pierwszej pozycji, po raz ósmy z rzędu. James zarobi w nadchodzącym sezonie 41,2 miliona dolarów, a jego dodatkowe dochody osiągną wartość około 70 mln. Da to łączną kwotę 111 milionów dolarów. Tym samym pobije poprzedni rekord, czyli sumę 96,5 mln USD, którą zarobił w zeszłym roku.

LeBron dokonał już w tym roku niezwykłego osiągnięcia finansowego, przełamując barierę zarobku w wysokości 1 miliarda dolarów!

Ostatnio opublikowany został ciekawy artykuł, w którym wskazujemy, w jakim wieku Jordan, LeBron i Kobe zostali miliarderami 😉

Na drugim miejscu znajduje się lider Golden State Warriors – Stephen Curry, który zarobi 92,8 mln (45,8 + 47), a na trzecim twarz nr 1 NBA – Kevin Durant – 87,9 mln (40,9 + 47). Czwarta pozycja należy do MVP finałów poprzedniego sezonu – Giannisa Antetokounmpo: 80,3 mln (39,3 + 41).

Łącznie dziesięciu najlepszych zawodników NBA otrzyma 714 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 28% w porównaniu z sezonem 2020/2021.

Warto zauważyć, że najlepiej opłacani gracze w NBA otrzymają razem ponad 305 milionów ze swoich przychodów od sponsorów i nie tylko. Z łatwością przekroczyli ubiegłoroczny rekord, który wynosił 260.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like